Podgrzewacze wody i panele fotowoltaiczne – oszczędność co dnia!

solar-panels-gba587103c_1920

Fotowoltaika – czyli proces przetwarzania światła słonecznego na energię elektryczną, a więc wytwarzania prądu elektrycznego z promieniowania słonecznego – świetnie współpracuje z innymi urządzeniami. Przykładem są ekonomiczne przepływowe podgrzewacze wody! Sprawdź, jak to działa!

Przepływowy podgrzewacz wody – kiedy warto go zamontować?

Podgrzewacze wody to ekologiczne i bezpieczne dla środowiska naturalnego urządzenia, dzięki którym w wygodny i łatwy sposób ogrzejemy wodę użytkową w gospodarstwie. Nie każdy budynek ma bowiem dostęp do ciepłej wody użytkowej (cwu) z ciepłowniczej sieci miejskiej. Nie każdy inwestor chce też instalować kocioł na paliwo stałe, który nie tylko wykorzystuje nieodnawialne źródła energii, ale również – najczęściej – wymaga obsługi. Nie zawsze też można zainstalować kocioł gazowy – np. z powodu braku dostępu do przyłącza.

Idealnym sposobem na ekologiczne, oszczędne i bezobsługowe uzyskanie ciepłej wody użytkowej są elektryczne przepływowe podgrzewacze wody. Co istotne, w przeciwieństwie do popularnych podgrzewaczy pojemnościowych – podgrzewają one wodę tylko w momencie jej poboru, a więc dokładnie taką jej ilość, jakiej potrzebujemy. Ciepła woda nie traci ciepła w zbiorniku, nie musimy też czekać na nią w momencie odkręcenia kranu. Montaż blisko punktu poboru sprawia, że czas oczekiwania na ciepłą wodę jest minimalny.

Przepływowe ogrzewacze wody z powodzeniem zastępują podgrzewacze pojemnościowe i większe urządzenia grzewcze. Można je montować m.in. pod umywalką lub obok niej, a także nieopodal kabiny prysznicowej, w miejscu widocznym bądź ukrytym. Co więcej, jedno urządzenie może dostarczać ciepłą wodę do jednego lub kilku punktów. Więcej informacji o przepływowych podgrzewaczach wody znajdziesz na https://dafi.pl/przeplywowe-podgrzewacze-wody-dafi.

Podgrzewacz przepływowy to świetne rozwiązanie dla osób ceniących sobie oszczędności, a także dla tych, którzy szukają prostego sposobu na uzyskanie ciepłej wody użytkowej w swoim domu. Co ciekawe, urządzenie to może być jeszcze bardziej ekonomiczne… gdy współpracuje w fotowoltaiką.

Elektryczny podgrzewacz wody i fotowoltaika

Posiadając PV i elektryczny podgrzewacz wody możemy niemal bezkosztowo podgrzewać wodę użytkową. Panele fotowoltaiczne cechują się niską awaryjnością oraz wysoką efektywnością, dzięki której mogą wytwarzać energię elektryczną nawet w pochmurne dni. Zastosowanie podgrzewacza wody pozwala w 100% wykorzystać wyprodukowaną w panelach fotowoltaicznych energię elektryczną, a dzięki temu pozytywnie wpłynąć na nasze oszczędności w portfelu i… środowisko naturalne!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top