Jaką podłogę warto wybrać do salonu?

parkiet-do-salonu

Wiele osób stoi przed wyborem rodzaju podłogi do salonu. Wśród dostępnych opcji mamy panele podłogowe, parkiet drewniany oraz kafelki. Każde z tych rozwiązań ma swoje plusy i minusy. Koniecznie przeczytaj artykuł do końca i sprawdź, który rodzaj podłogi będzie idealny do Twojego salonu.

Panele podłogowe – najbardziej ekonomiczne rozwiązanie

Głównym czynnikiem, który decyduje o wyborze paneli do salonu jest ich cena. W sklepach znajdziemy panele podłogowe już od 16zł za metr kwadratowy. Montaż paneli również nie należy do rzeczy zbytnio skomplikowanych. To zdecydowanie redukuje koszty i przyspiesza prace remontowe. Niestety panele podłogowe nie słyną jednak z wysokiej trwałości. Ich żywotność w porównaniu do parkietu drewnianego lub płytek jest o wiele krótsza.

Parkiet drewniany – ekskluzywność i trwałość

Drewniany parkiet to doskonałe rozwiązanie dla osób ceniących sobie wysoką jakość oraz trwałość podłogi. Tego typu podłoga nadaje wnętrzu niesamowitego charakteru i sprawia, że staje się ono bardziej eleganckie i wyrafinowane. Koszt parkietu drewnianego jest wyższy od kosztu paneli podłogowych. Mamy jednak do czynienia z wysokiej jakości drewnem, które wpływa na bardzo długą żywotność wykonanej z niego podłogi. Najczęstszym wyborem jeśli chodzi o rodzaj drewna na parkiet jest dąb. Wiele osób decyduje się również na zakup parkietu z drzew egzotycznych. Koszt takiego rozwiązania jest jednak zwykle dosyć wysoki. Przykładowe ceny wysokiej jakości parkietów drewnianych możemy znaleźć na stronie parkiety Warszawa.

Płytki w salonie – nowoczesny design i duża praktyczność

Instalowanie płytek na salonowej podłodze to nieco rzadsze rozwiązanie, które jednak ma kilka godnych uwagi zalet. Jedną z nich jest duża praktyczność takiego rozwiązania. Podłoga z płytek ceramicznych czy kamiennych jest bardzo łatwa w pielęgnacji. Ponadto doskonale wpasowuje się w nowoczesny design pomieszczenia. Płytki świetnie sprawdzają się przede wszystkim w salonach, które są połączone z otwartą kuchnią. W ten sposób uzyskujemy efekt jednolitości obu tych pomieszczeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top