Bezpłatny Audyt Fotowoltaiczny dla każdego!

audyt-fotowoltaiczny

Inwestycja w panele słoneczne powinna zostać poprzedzona audytem fotowoltaicznym. Przeprowadzenie rzetelnego audytu pozwala na lepsze poznanie i zrozumienie korzyści, jak również ograniczeń związanych z instalacją fotowoltaiczną.

Jednym z głównych celów audytu fotowoltaicznego jest ocena możliwości montażowych i wybór jak najbardziej efektywnego miejsca pod instalację paneli. Aby czerpać maksymalne korzyści z paneli słonecznych, muszą być one zamontowane w odpowiednim miejscu, które gwarantuje wysoką ekspozycję na słońce. Specjalista przeprowadzający audyt zwróci uwagę na wszystkie ograniczenia powierzchniowe i wybierze najbardziej optymalne miejsce pod montaż paneli słonecznych.

Analiza ekonomiczna i techniczna

Ocena możliwości montażowych dotyczy nie tylko kwestii technicznych ale i ekonomicznych. Audyt przeprowadzany jest w oparciu o nasze zapotrzebowanie na energię elektryczną. Warunkuje ono moc instalacji fotowoltaicznej jaką będziemy potrzebowali. Dobrze przeprowadzony audyt minimalizuje również wystąpienie ryzyka związanego z uszkodzeniami instalacji. Mowa tutaj m.in. o uszkodzeniach paneli podczas burzy lub silnego wiatru. Celem audytu fotowoltaicznego jest zmniejszenie ryzyka uszkodzenia paneli oraz oszacowanie potencjalnych zagrożeń. Audyt może dotyczyć nie tylko procesu instalacji systemu fotowoltaicznego ale również i rozbudowy istniejącej już instalacji.

Kto przeprowadza audyt fotowoltaiczny?

Za przeprowadzenie audytu fotowoltaicznego odpowiadają specjaliści zatrudnieni w firmach fotowoltaicznych. Wykwalifikowani audytorzy dzięki wiedzy i doświadczeniu są w stanie określić w jakim miejscu i w jakich rozmiarach powinna zostać zamontowana instalacja fotowoltaiczna aby była w stanie pokryć zapotrzebowanie na energię elektryczną danego gospodarstwa.

Jakie są koszty audytu fotowoltaicznego?

Ceny audytu fotowoltaicznego oscylują zwykle w granicach 300-1000 złotych. Niektóre firmy, takie jak PGM Fotowoltaika Warszawa oferują bezpłatny audyt fotowoltaiczny, który możemy zamówić w kilka minut.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top