Pomysł na rozrywkę na wakacje

quady-warszawa

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami a rodzice zastanawiają się, jak zorganizować czas swoim dzieciom. W dzisiejszym artykule podpowiemy, co można robić w wakacje aby były one szalone i niezapomniane.

Dzieci w każdym wieku uwielbiają zabawę i adrenalinę. Wakacje to czas, w którym trzeba maksymalnie wykorzystać piękną pogodę na zewnątrz. Tylko w ten sposób dzieci będą mogły “naładować akumulatory” przed nowym rokiem szkolnym i dalszą nauką.

Czego unikać planując wakacje?

Powinniśmy starać się maksymalnie odciągać dzieci od komputera. W dobie nauki zdalnej i tak spędzały przy nim zdecydowanie za dużo czasu. Kupowanie nowych gier i pozwalanie dziecku na spędzanie czasu w ten sposób jest fatalnym pomysłem. Oczywiście jeśli pogoda nie dopisuje, wówczas można zrobić wyjątek. Aczkolwiek lepiej zastąpić gry komputerowe chociażby planszówkami bądź innymi zabawami angażującymi więcej osób.

Jakie aktywności są najbardziej wskazane?

Najlepsza forma spędzania czasu dla dzieci oraz młodzieży to zabawa na świeżym powietrzu. Idealnie sprawdzą sie wszelkie gry zespołowe, jazda na rowerze oraz quady. To właśnie ta ostatnia forma aktywności jest ostatnio najbardziej popularna. Quady bowiem dostarczają niesamowitą frajdę i emocje na długi czas.

Kto może bawić się na quadach?

Firmy takie jak Quady Warszawa mają w swojej ofercie pojazdy dostosowane do różnego wieku użytkownika. Różnią się one m.in. pojemnością silnika oraz wagą. Czym starsze dziecko tym bardziej zaawansowany model quada może wybrać. Istnieje przekonanie, że quady są tylko dla chłopców. Nic bardziej mylnego. Bez problemu mogą z nich korzystać również dziewczynki. To doskonała forma rozrywki również i dla dorosłych. W ten sposób możemy zaplanować niesamowitą zabawę dla całej rodziny.

Czy quady są bezpieczne?

Quad to pojazd o bardzo dobrej przyczepności i zwrotności. Bezpieczeństwo jazdy zależy jednak głównie od terenu po jakim się poruszamy. Musimy mieć na uwadze to, aby unikać zbyt stromych i krętych ścieżek. Może to spowodować wywrócenie się pojazdu. Kupując quad dla dziecka, koniecznie musimy przestrzegać zaleceń co do wieku. Nie kupujmy quada “na zaś”. Quad rekomendowany dla 15-latka nie będzie dobrym wyborem dla 11 letniego dziecka. Pamiętajmy, że jeśli dziecko podrośnie i będzie wymagało nowszego i mocniejszego sprzętu, stary możemy bez problemu odsprzedać na rynku wtórnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top