Inwestuj w złoto!

inwestuj-w-zloto

Zastanawiasz się czy warto inwestować w złoto? Nie wiesz jak wygląda to z praktycznego punktu widzenia? Koniecznie przeczytaj artykuł do końca. Znajdziesz w nim ciekawe informacje na temat inwestycji w złoto.

Kryzys gospodarczy i rosnąca inflacja skłania Polaków do rozmyślania na temat inwestycji swojego kapitału. Trzymanie pieniędzy na koncie oszczędnościowym niestety nie jest dobrym rozwiązaniem. Inflacja powoduje, że na tego typu rozwiązaniu tracimy z każdym rokiem a nawet miesiącem.

Jak temu zaradzić?

Aby uniknąć opisywanej wyżej sytuacji, musimy zastanowić się jaka inwestycja jest w stanie uchronić nasz kapitał przed spadkiem jego wartości. Musimy znaleźć rzecz, która utrzymuje swoje cenę na stałym poziomie i jest odporna na dodrukowanie lub zdenominowanie. Tą rzeczą jest z pewnością złoto i inne metale szlachetne. Złota nie da się dodrukować. To sprawia, że jego cena zawsze utrzymuje zbliżony poziom (z systematycznym niewielkim wzrostem).

Zalety inwestowania w złoto

Poza tym, że złoto występuje w ograniczonej ilości warto zwrócić uwagę na kilka innych faktów. Złoto okazuje się być świetnym rozwiązaniem dla osób niezbyt ufającym bankom. Wystarczy przypomnieć sobie wielki kryzys gospodarczy z 2008 roku. Kondycja banków nie jest czymś stałym, na czym można spokojnie opierać swoje zaufanie. W przypadku inwestycji w złoto, nie musimy się tego obawiać. Jedyne czego potrzebujemy to bezpieczny zakup certyfikowanych sztabek lub monet od zaufanego podmiotu, takiego jak np. MennicaKapitalowa.pl

W jakiej formie kupować złoto?

Złoto na rynku dostępne jest w różnych formach. Może to być sztabka, moneta, biżuteria itp. Osoby posiadające większy kapitał zazwyczaj decydują się na zakup sztabek. Ich ceny zaczynają się od kilkuset złotych (~2g wagi) do kilkudziesięciu tysięcy złotych (~100g i więcej). Drugą równie popularną formą występowania złota są monety. Do wyboru mamy zazwyczaj bardzo dużo różnego rodzaju monet bulionowych i historycznych. Ich ceny również wahają się w przedziale od kilkuset złotych do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Która forma jest lepsza? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Zarówno jedna jak i druga forma daje nam tą samą możliwość ulokowania kapitału. Warto przed zakupem zapytać w mennicy o gwarancję odkupu. Pozwoli nam to na szybkie spieniężenie zakupionych przedmiotów na wypadek gdybyśmy szybko potrzebowali pieniędzy z powrotem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top