Diamenty jako produkt inwestycyjny

diamenty

Kamienie szlachetne rozbudzają zmysły wielu osób. Ich wartość często przyprawia o zawrót głowy. To właśnie z nimi najbardziej kojarzy się bogactwo i luksus.

Nie inaczej jest w przypadku diamentów. Uchodzą one nie tylko za symbol bogactwa ale coraz częściej są również przedmiotem inwestycji dla wielu osób. W dobie rosnącej inflacji, kiedy to papierowy pieniądz w zastraszającym tempie traci na wartości, wiele osób skłania się ku innym metodom gromadzenia i przechowywania majątku. Najczęstszym wyborem są właśnie diamenty oraz metale szlachetne (złoto i srebro).

Czy inwestowanie w diamenty jest dobrym pomysłem?

Diamenty to najtwardsza znana w przyrodzie substancja. Ich właściwości fizyczne i chemiczne wzbudzają zachwyt wielu osób. Ich odporność na działanie kwasów i zasad oraz trudna topliwość (około 3500 st. C) gwarantuje im niesamowitą żywotność. Te cechy nie pozostają również bez znaczenia dla inwestorów. Wysoka trwałość pozwala bowiem na bezpieczne trzymanie diamentów bez względu na warunki w jakich są przechowywane.

Przechowywanie w dowolnej formie

Diamenty mogą zostać przerobione na dowolny przedmiot (pierścionek, kolczyki, zawieszkę, spinki do mankietów itp.), a co najważniejsze, ich forma nie wpływa na obniżenie wartości inwestycji. O wartości oszlifowanych diamentów decydują cztery cechy (tzw. 4C). Masa (Carat), Barwa (colour), Czystość (Clarity) oraz Szlif (Cut).

Gdzie kupić najwyższej jakości diamenty inwestycyjne?

Diamenty inwestycyjne możemy kupić w wielu miejscach. Warto jednak mieć na uwadze to, aby wybierać tylko te miejsca, które są godne zaufania. Mowa tutaj m.in. o profesjonalnych mennicach, takich jak Mennica Kapitałowa (https://mennicakapitalowa.pl/pol_m_Diamenty-151.html). Absolutnym filarem inwestowania w diamenty są odpowiednie certyfikaty. Bez nich nasz diament nie będzie stanowił szczególnej wartości dla kontrahentów, chcących nabyć od nas diamenty. Z tego też powodu, powinniśmy kupować diamenty oraz inne kruszce tylko i wyłącznie od sprawdzonych dostawców, zapewniających certyfikaty potwierdzające ich wartość. W przeciwnym razie ich opłacalna sprzedaż może okazać się bardzo trudna lub wręcz niemożliwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top