Skup Złota i Srebra Online – sprawdź jak to działa!

skup złota online-min

Wiele osób, które jakiś czas temu zainwestowały w złoto lub srebro (z racji obecnego wysokiego kursu) szuka dzisiaj informacji, gdzie najlepiej go sprzedać. W dzisiejszym artykule pokażemy jak wygląda najprostszy i najszybszy sposób sprzedaży złota lub srebra online.

O czym pamiętać przy sprzedaży złota i srebra?

Przy sprzedaży złota oraz srebra powinniśmy w pierwszej kolejności pamiętać o zachowaniu ostrożności i zdrowego rozsądku. Niezależnie od tego czy sprzedajemy złoto w formie sztabek, monet czy biżuterii – powinniśmy korzystać jedynie z zaufanych podmiotów zajmujących się skupem i sprzedażą metali szlachetnych. Wycena wartości danego przedmiotu powinna zostać wykonana przez profesjonalistę w oparciu o takie parametry jak próba złota oraz jego waga.

Co wpływa na cenę złota i srebra?

Cena złota oraz srebra w skupie uzależniona jest głównie od ich notować na światowych rynkach. Istnieją jednak również inne czynniki mające wpływ na to jaką kwotę uda nam się uzyskać w punkcie skupu. Mowa tutaj między innymi o postaci złota/srebra, które zamierzamy sprzedać. Najwyższą cenę uzyskamy za złoto inwestycyjne czyli monety bulionowe oraz sztabki. Niższy kurs uzyskamy z kolei w przypadku sprzedaży tzw. złomu czyli różnego rodzaju biżuterii oraz innych przedmiotów użytkowych.

Gdzie sprzedać złoto, srebro i inne metale szlachetne

Monety, sztabki, biżuterię oraz inne przedmioty wykonane ze złota, srebra bądź innych metali szlachetnych możemy sprzedać w tzw. punkcie skupu. Znajdziemy go bez problemu w każdym większym mieście. Wiele osób decyduje się również na skup złota online, który jest bez wątpienia najszybszą i najprostszą metodą sprzedaży przedmiotów wykonanych z metali szlachetnych.

Skup złota i srebra online odbywa się w kilku prostych krokach. Pierwszym z nich jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego na stronie internetowej. Pracownik skupu oddzwania do klienta w celu ustalenia terminu odbioru przesyłki. W dalszej kolejności kurier odbiera od klienta przesyłkę i dostarcza ją do firmy, która przeprowadza profesjonalną wycenę. Po jej zaakceptowaniu, na rachunek bankowy zostaje przelana kwota ustalona za sprzedaż wysłanych przedmiotów. Klient, który nie zaakceptuje wyceny otrzyma swoje przedmioty z powrotem poprzez kuriera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top