Mini Tunele Foliowe

tunel-foliowy-mini-c6-72-m2-60-x-12-x-06-m1

Mini tunele foliowe to niewielkie i technicznie proste konstrukcje ogrodowe służące do stworzenia odpowiednich warunków pod uprawę roślin. Same w sobie nie są duże i skomplikowane, oferują jednak szerokie możliwości uprawy. Stanowią one doskonałą propozycję dla wszystkich pasjonatów przydomowych ogródków czy amatorów roślin, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z ich uprawą. Mini tunele foliowe sprawdzą się także w przypadku właścicieli niedużych ogródków lub działek rekreacyjnych, gdzie po prostu brakuje przestrzeni na montaż dużej szklarni.

Mini tunele foliowe to niewielkie i technicznie proste konstrukcje ogrodowe służące do stworzenia odpowiednich warunków pod uprawę roślin. Same w sobie nie są duże i skomplikowane, oferują jednak szerokie możliwości uprawy. Stanowią one doskonałą propozycję dla wszystkich pasjonatów przydomowych ogródków czy amatorów roślin, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z ich uprawą. Mini tunele foliowe sprawdzą się także w przypadku właścicieli niedużych ogródków lub działek rekreacyjnych, gdzie po prostu brakuje przestrzeni na montaż dużej szklarni.

Jakie są zalety stosowania tuneli foliowych mini?

Tunele foliowe mini produkowane są z rurek PCV (najczęściej w kolorze białym) o średnicy 20 mm – są one z jednej strony lekkie, z drugiej – wytrzymałe. Dzięki odpowiednim wzmocnieniom materiałowym nie ulegają korozji, są odporne na wysokie oraz niskie temperatury czy różnego rodzaju zjawiska atmosferyczne. Dzięki temu raz zamontowana na działce konstrukcja może tam pozostać przez cały rok – nawet zimą. Zaletą mini tuneli foliowych jest łatwość ich montażu – wystarczy wbić w ziemię, z pomocą kołków, pałąki w odległości 1m i obłożyć je specjalną folią ogrodniczą (tzw. perforowaną). Wysokie jakości mini tunele foliowe oferowane są w parze z folią perforacyjną AGRAVIT, która pozwala na przenikanie wody oparowej oraz umożliwia swobodny dopływ powietrza.

Co daje zastosowanie mini tuneli foliowych? Choć sama konstrukcja tunelu foliowego mini wydaje się skromna i niepozorna, to jest to jednak rozwiązanie pozwalające uzyskać zadowalające efekty. Przede wszystkim, dzięki zastosowaniu osłony foli perforacyjnej temperatura gruntu i powietrza wewnątrz tunelu jest wyższa, niż w przypadku gruntu nieosłoniętego. Z czasem wewnątrz mini tunelu foliowego tworzy się specyficzny mikroklimat, stanowiący optymalne warunki do uprawy różnego rodzaju roślin: warzyw, owoców lub nawet kwiatów. Tunel nie tylko zapewnia odpowiednią wilgotność i chroni przed wychłodzeniem. Pełni także skuteczną funkcję osłony przed zimnym i suchym wiatrem, silnymi opadami deszczu (które mogłyby uszkodzić rośliny), gradem czy szkodami wyrządzanymi przez ptaki. Co więcej, dzięki ograniczaniu ilości wilgoci tunele foliowe mini skutecznie zapobiegają powstawaniu chorób grzybowych u roślin.

Mini tunele foliowe wydają się prawdziwym „must have” każdego drobnego ogrodnika. Ich dodatkową zaletą jest niezwykle niska cena (od kilkudziesięciu złotych), co sprawia, że praktycznie każdy posiadacz ogródka może stać się hodowcą roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top