Domy Astrologiczne – Czym Są I Jak Wpływają Na Horoskop?

domy astrologiczne

Interesując się nawet w minimalnym stopniu astrologią z pewnością można natknąć się na pojęcie domu astrologicznego. Sama nazwa niewiele mówi, ale jej znaczenie mentalne i duchowe jest bardzo obszerne. W skrócie dom astrologiczny oznacza pewną życiową sferę, obszar naszych codziennych czynności, zachowań i funkcjonowania. Dwanaście stref ludzkiego życia zostało rozdysponowanych na dwanaście domów astrologicznych i przypisanych kolejno do znaków zodiaku.

Wśród tych dwunastu tylko trzy kojarzone są „negatywnie”, chociaż nie należy tego traktować dosłownie

I tak na przykład dom I oznacza sferę „ja”, czyli wygląd zewnętrzny i nasze życie. Dom II odpowiada za sferę materialną, pieniądze, wartości, a dom III za komunikację i myślenie. Dom IV otwiera kolejny segment (jest ich razem cztery) i oznacza naszą historię, pochodzenie, identyfikację tożsamościową. Sąsiadujący z nim dom V jest odpowiedzialny za zabawę, radość i kreatywność natomiast zdrowie jest symbolizowane i interpretowane zawsze w kontekście domu VI. Drugą połowę horoskopowego koła rozpoczyna dom VII, który mówi o wszelkiego typu relacjach i związkach, nie tylko miłosnych. Dom VIII należy do dość ponurych: opisywany jest przez śmierć zarówno fizyczną, jak i duchową (uzależnienia, kryzysy), jednak już w sąsiednim domu IX możemy znaleźć o wiele pozytywniejsze cechy jak doświadczenia, podróże, odkrywanie nowości. Astrologiczny dom X wpływa na nasz rozwój zawodowy i karierę, wyznacza kolejne kroki sukcesu. Przedostatni dom XI to marzenia, cele i dążenia, a całość zamyka dom XII symbolizujący mistycyzm, duchowość i wewnętrzną otwartość.

Każdy z domów jest bezpośrednio powiązany z horoskopem, ponieważ odpowiada kolejnym znakom zodiaku (zaczynając od Barana a kończąc na Rybach)

Dlatego interpretacja wróżb oraz horoskopów powinna się zawsze odbywać przez pryzmat domów astrologicznych. Dzięki temu ryzyko pomyłki jest znacznie mniejsze, a sama interpretacja okazuje się bardziej dokładna i szczegółowa, co jest oczywiście dużą korzyścią dla osób pragnących poznać swoją przyszłość. Więcej informacji na temat domów astrologicznych znajdziesz pod adresem https://wrozbytarot.online/domy-astrologiczne/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top