Jaki obraz do salonu?

obraz do salonu-min

Planując aranżację salonu, warto pamiętać o odpowiednich dodatkach pozwalających na doskonałe uzupełnienie stylistyki całego wnętrza. Jedną z najpopularniejszych dekoracji wykorzystywanych w tym celu są wszelkiego rodzaju obrazy, grafiki czy szkice pozwalające na nadanie danej przestrzeni charakteru oraz wyrażenie swojego indywidualnego stylu. Czym kierować się przy wyborze obrazu do swojego salonu i na jakie rozwiązanie najlepiej się zdecydować? Dowiesz się z tego artykułu!

Obraz w salonie — wyjątkowe uzupełnienie aranżacji

Obrazy, grafiki, plakaty filmowe czy szkice umieszczane na ścianach to szeroka gama elementów aranżacyjnych, które doskonale sprawdzają się w niemal każdym salonie. W zależności od stylistyki i wykończenia tego rodzaju dekoracji potrafią one nadać wnętrzu zarówno ciepłego, domowego wykończenia, jak i nowoczesnego i unikalnego charakteru. Postawienie na obrazy wpisujące się stylistyką danej przestrzeni, pozwala na kompleksowe urządzenie salonu przy dbałości o najdrobniejsze szczegóły, a także utrzymanie danego wnętrza w wymarzonym stylu.

Czym kierować się przy wyborze obrazów do salonu?

Umieszczenie w salonie wyjątkowych obrazów pozwala na całkowite odmienienie wnętrza oraz nadanie mu pożądanego wykończenia. Chcąc cieszyć się właśnie takim efektem, warto podczas wyboru obrazu do salonu wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii, pozwalających na unikniecie komplikacji związanych z zestawieniem wybranego obrazu z domowym wnętrzem. W związku z tym poszukując idealnego obrazu do salonu, należy wziąć pod uwagę czynniki, takie jak:

  • Wielkość salonu

Wybierając obraz, warto wziąć pod uwagę ilość dostępnego w salonie miejsce. Metraż i rozkład pomieszczenia mają bowiem znaczący wpływ na to, na jakiej wielości obraz możemy sobie w nim pozwolić.

  • Miejsce na ścianach

Istotnym aspektem decydującym o możliwości zawieszenia ramy na ścianie jest miejsce, w którym dany obraz lub kompozycja kilku obrazów może zawisnąć. Planując aranżację salonu, warto pamiętać o tym, że obrazy najlepiej prezentują się nad kanapą, komodą lub stołem, a ich obecność pozwala na stworzenie harmonijnej kompozycji.

  • Stylistyka salonu

Planując aranżację salonu, warto zadbać o dobór obrazu wpisującego się w stylistkę, w której zostało zaaranżowane całe pomieszczenie. Obraz to element, który powinien doskonale pasować do całej kompozycji danego pomieszczenia.

  • Rama obrazu

Odpowiednio dobrana rama to niemal połowa sukcesu. Postawienie na obramowanie wpisujące się w gust domowników i stylistykę wnętrza, pozwoli na stworzenie harmonijnej całości oraz doskonałe wyeksponowanie obrazu na zawieszonego na ścianie.

Jaki obraz do salonu wybrać?

Dobór idealnego obrazu to salonu to zadanie, które często stanowi dla domowników prawdziwe wyzwanie. Wymaga ono bowiem znalezienia równowagi pomiędzy kolorystyką i motywem znajdującym się na płótnie a pozostałymi elementami wyposażenia wnętrza. Zdecydowanie się na obraz spełniający ten warunek pozwala na cieszenie się harmonijnym i estetycznym wnętrzem, w którym z przyjemnością można spędzać swój wolny czas.

Obraz do klasycznego wnętrza

Poszukując obrazu do wnętrza zaaranżowanego w stylu klasycznym, warto postawić na obrazy nawiązujące swoim wyglądem do klasyki malarstwa. W tego przestrzeniach doskonale sprawdza się dzieła przedstawiające pejzaże, martwą naturę czy portrety. Mogą one zostać umieszczone zarówno w prostych i nieskomplikowanych ramach, jak i w złotych obramowaniach z dużą ilością zdobień, które z pewnością będą przykuwały wzrok.

Obraz do nowoczesnego salonu

W nowoczesnych wnętrzach zdecydowanie lepiej sprawdzają się obrazy i grafiki o prostej formie, obrazy abstrakcyjne, kompozycje pop-art czy wielkoformatowe widoki miast i portery. Doskonałym pomysłem na stworzenie nietuzinkowej kompozycji we współczesnym wnętrzu jest także postawienie na nowoczesne obrazy do salonu tryptyki , czyli trzyczęściowe obrazy na ścianę. Postawienie na tego typu rozwiązanie pozwala na stworzenie w salonie i każdym innym pomieszczeniu intrygującej, nietuzinkowej kompozycji idealnie wpisującej się w każdą wolną przestrzeń. Nowoczesne obrazy do salonu tryptyki charakteryzują się także niezwykle lekką formą tworzącą wrażenie większej przestrzeni .

2 thoughts on “Jaki obraz do salonu?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top