Jak postawić niedrogie i trwałe ogrodzenie?

panele ogrodzeniowe

Sposobów na budowę płotu jest mnóstwo. Idealny kompromis oferują pod tym względem panele ogrodzeniowe. Co to za płoty, gdzie je kupić oraz jak je budować?

Wielu inwestorów bierze w tym wypadku pod uwagę ograniczenia budżetowe. Szukają solidnych, estetycznych oraz funkcjonalnych konstrukcji, które będą jednocześnie tanie w zakupie, budowie oraz eksploatacji.

Popularne panele ogrodzeniowe

Płoty wykonane z prefabrykowanych elementów cieszą się największą popularnością – spotkamy je przy posesjach prywatnych, publicznych i komercyjnych. Otaczają domy jednorodzinne, fabryki, szpitale, szkoły, ogrody oraz obiekty sportowe. Dlaczego są tak chętnie wybierane? Niska cena zakupu to tylko jedna z ich zalet. Takie konstrukcje wyróżniają się sporą wytrzymałością – wykonane są z solidnych metalowych prętów, które są odporne na niekorzystne czynniki atmosferyczne oraz uszkodzenia mechaniczne. Panele ogrodzeniowe nie wymagają częstych zabiegów konserwacyjnych, wyróżniają się atrakcyjnym designem oraz zapewniają bezpieczeństwo – ich pokonanie przez osoby postronne nie jest łatwe. Do tego dochodzi wygodny montaż, który można wykonać samodzielnie lub zlecić go profesjonalistom.

Panele z fabryki i ich rodzaje

Ogrodzenia systemowe kupujemy w formie gotowej do złożenia. Zamówienie możemy złożyć w sklepie budowlanym, specjalistycznej hurtowni lub bezpośrednio u producenta. Do wyboru mamy wiele typów takich konstrukcji. Panele ogrodzeniowe różnią się bowiem między sobą kolorami, rozmiarami i typem konstrukcji. Zwykle składają się na nie przęsła ogrodzeniowe; słupki na których zawieszamy panele; wsporniki zabezpieczające konstrukcję  przed wywróceniem oraz kompletny zestaw akcesoriów montażowych – obejmy, śruby, nakrętki i zaślepki. Do tego w sprzedaży dostępne są też dostosowane do danego modelu płotu furtki i bramy wjazdowe w różnych odsłonach. Panele ogrodzeniowe możemy dodatkowo wyposażyć w prefabrykowane podmurówki. Taki zestaw jest dostarczany w komplecie na plac budowy – okres realizacji zamówienia to zwykle kilka tygodni. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top