Nowoczesne wnętrze – jak to osiągnąć?

nowoczesny-dom-min

Mówiąc o nowoczesnych domach mamy zwykle na myśli eleganckie i funkcjonalne przestrzenie. Jednak wiele osób często zadaje sobie pytanie, jak powinien wyglądać nowoczesny dom.

Czym tak naprawdę cechują się domy nowoczesne i dlaczego cieszą się tak wielkim zainteresowaniem inwestorów? Przeczytaj dzisiejszy artykuł do końca i poznaj odpowiedź na to pytanie.

Zwarta bryła i asymetria

Nowoczesne domy stanowią prostą i jednolitą całość. Mieszczą się dzięki temu na niewielkiej działce. Są też bardziej energooszczędne i posiadają funkcjonalny układ pomieszczeń, który często jest asymetryczny. Do wykończenia wnętrz często używa się różnych materiałów np. kamienia, drewna i betonu.

Przeszklenia

W nowoczesnych domach stawia się zwykle na duże okna oraz przeszklenia pozwalające na doświetlenie budynku. Pokój dzienny zwykle usytuowany jest po południowej stronie, co zapewnia większy dopływ światła słonecznego do salonu.

Inteligentne rozwiązania

W nowoczesnym domu nie może zabraknąć inteligentnych rozwiązań takich jak np. zdalnie sterowane oświetlenie (za pomocą pilota, gestów lub komend głosowych), wentylacja mechaniczna czy systemy bezpieczeństwa.

Ekologia

Nowoczesne domy cechują się dużą otwartością na naturę. Przy budowie i wykończeniu wnętrza, dominują przyjazne dla środowiska materiały. We wnętrzach znajduje się dużo zieleni, czego doskonałym przykładem jest roślinność stabilizowana, o której znajdziemy więcej informacji na stronie www.dekohaus.pl. W nowoczesnych budynkach często instaluje się również urządzenia energooszczędne. Mowa tutaj m.in. o lodówkach, pralkach czy telewizorach, które wykorzystują mniejsze ilości prądu.

Proste i przestronne wnętrze

We wnętrzach nowoczesnych domów dominuje prostota. Bardzo popularne jest łączenie kuchni z salonem oraz maksymalne ograniczenie liczby korytarzy. We wnętrzach sprawdza się zasada: “Jak najmniej i jak najprościej”. Unika się stosowania zbędnych dekoracji i detali. W nowoczesnych domach bardzo często spotkamy drzwi przesuwane, które umożliwiają dotarcie większej ilości światła słonecznego do pomieszczeń. Z kolei meble charakteryzują się metalowym połyskiem i ograniczoną liczbą kolorów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top