O czym należy pamiętać kupując mieszkanie od dewelopera?

mieszkanie-do-dewelopera

Zakup własnego mieszkania związany jest z wieloma formalnościami. Kupując mieszkanie od dewelopera, musimy mieć na uwadze kilka kwestii.

Pomimo że klienci kupują mieszkania w coraz bardziej świadomy sposób, ich uwadze wciąż umyka wiele informacji. Oto kilka istotnych kwestii, o których musimy pamiętać kupując mieszkanie od dewelopera.

Wybór odpowiedniej inwestycji

Musimy zastanowić się, jakie mieszkanie spełni nasze oczekiwania. Czy ma to być mieszkanie blisko centrum, a może na uboczu? Jaki metraż będzie dla nas odpowiedni? Jakich udogodnień potrzebujemy? To tylko kilka pytań, jakie powinniśmy sobie zadać przed wyborem nieruchomości do zakupu. Mając sprecyzowane oczekiwania, możemy odwiedzić biuro nieruchomości Wrocław, które pomoże nam znaleźć lokum odpowiadające wszystkim naszym potrzebom.

Sprawdzenie dewelopera

Przy zakupie mieszkania z rynku pierwotnego powinniśmy dowiedzieć się kilku istotnych rzeczy o deweloperze, z którego oferty zamierzamy skorzystać. Warto zwrócić uwagę na jego poprzednie realizacje, standard i jakość wykończenia budynków oraz doświadczenie w branży. Pomoc biura nieruchomości może okazać się w tym przypadku nieoceniona. Mają oni bowiem odpowiednią wiedzę i doświadczenie, które pozwolą na zweryfikowanie rzetelności danej firmy deweloperskiej.

Umowa i odbiór mieszkania

Po zakończeniu budowy, możemy umówić się z deweloperem na odbiór mieszkania, które wcześniej wybraliśmy. Na tym etapie powinniśmy sprawdzić, czy standard wykończenia jest zgodny z zawartymi na umowie ustaleniami. Powinniśmy również sprawdzić, czy nie ma wad w wykonaniu okien, instalacji oraz podłóg. Na odbiory mieszkań zaleca się zabranie ze sobą fachowca, który pomoże nam sprawdzić nasze nowe mieszkanie.

Prace związane z wykończeniem wnętrza

Po zakupie i odbiorze mieszkania pozostanie nam wykonanie szeregu prac związanych z aranżacją wnętrza. Możemy zająć się tym sami, bądź skorzystać z pomocy firm oferujących profesjonalne wykańczanie wnętrz. Bez trudu znajdziemy w każdym większym mieście odpowiedniego architekta wnętrz oraz ekipę remontową, która wykona za nas wszystkie prace związane z wykończeniem wnętrza naszego nowo nabytego mieszkania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top