Kto może leczyć wady zgryzu aparatem INVISALIGN?

invisalign

Leczenie nakładkami Invisalign to przełom w terapii ortodontycznej. To rewolucyjne rozwiązanie umożliwia korektę wad zgryzu i prostowanie zębów bez zakładania tradycyjnego aparatu. Niewidoczne nakładki pozwalają przy tym na znaczne ograniczenie uciążliwych wizyt kontrolnych.

Czym jest aparat Invisalign?

Aparat ortodontyczny Invisalign ma formę przezroczystych, specjalnie zaprojektowanych dla każdego pacjenta, nakładek na zęby. Aby rezultat był zadowalający, pacjent powinien nosić je każdego dnia przynajmniej przez 22 godziny. W przeciwieństwie do tradycyjnych aparatów istnieje możliwość ściągania go w czasie posiłków oraz do mycia zębów. Nakładki nie utrudniają codziennego funkcjonowania. Można w nich swobodnie rozmawiać, spać oraz uprawiać sport. Dodatkowo jest to bardzo dyskretne rozwiązanie – ściśle przylegające nakładki są niemal niewidoczne. Z tego powodu Invisalign jest traktowany jako jeden z rodzajów estetycznych aparatów ortodontycznych.

Zalety nakładek Invisalign

Nakładki projektowane są dla każdego pacjenta, w zależności od posiadanej przez niego wady zgryzu. W tym celu przed rozpoczęciem leczenia wykonywany jest precyzyjny cyfrowy skan jamy ustnej. Dzięki idealnemu dopasowaniu lekarz ortodonta ma pełną kontrolę nad naszym leczeniem, co pozwala maksymalnie ograniczyć liczbę spotkań kontrolnych. Część z nich może odbywać się nawet w formie. W tym miejscu warto wspomnieć, iż w przeciwieństwie do tradycyjnych aparatów, Invisalign jest bezawaryjny. Dzięki temu nie ma konieczności, zwracania się do lekarz w celu naprawy uszkodzonego aparatu.

Do innych zalet niezwykle dyskretnego aparatu Invisalign należy czas leczenia. W przypadku mniej poważnych wad zgryzu prostowanie zębów może zostać skrócone nawet do kilku miesięcy. Ważnym aspektem jest także większy komfort oraz brak bólu podczas noszenia w pierwszych dniach po rozpoczęciu leczenia. Co więcej nakładki nie ranią dziąseł. Jest to doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto ceni elastyczność terapii oraz wygodę. Dodatkowy komfort zapewnia możliwość zdejmowania aparatu, na przykład na czas jedzenia i mycia zębów. Dzięki temu łatwiej utrzymać jest odpowiednią higieny jamy ustnej.

Dla kogo przeznaczone są nakładki Invisalign?

Na leczenie niewidocznym aparatem Invisalign mogą zdecydować się niemal wszyscy. Nakładki nadają się zarówno do leczenia niewielkich wad zgryzu, jak i poważnych problemów ortodontycznych. Ta rewolucyjna metoda sprawdzi się w korekcie typowych stłoczeń, szpar międzyzębowych, przodozgryzu oraz zgryzu głębokiego, krzyżowego i otwartego. Na leczenie tego rodzaju aparatem decydują się głównie osoby dorosłe, jednak istnieje także możliwość zaprojektowania nakładek dla nastolatków.

Aparat Invisalign to doskonałe rozwiązanie dla każdego, komu zależy na dyskretnym rozwiązaniu oraz szybko widocznych efektach. Dodatkową zachętę stanowi duży komfort użytkowania oraz elastyczność planu leczenia. Ostateczną decyzję podejmuje jednak pacjent razem ze swoim ortodontą, który precyzyjnie dobierze najlepszą metodę korekty wady zgryzu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top