Zaokrąglone ogrodzenia panelowe

ogrodzenia panelowe fala

Szukasz taniego, estetycznego i wytrzymałego płotu, który prezentuje się niebanalnie? Postaw na ogrodzenia panelowe fala.

To konstrukcje, które mają wszystkie zalety swoich standardowych braci, ale wyróżniają się oryginalnym kształtem. Poznajmy walory tych ogrodzeń i zastanówmy się, gdzie sprawdzą się najlepiej.

Płoty z gotowych elementów

Ogrodzenia panelowe fala to te same konstrukcje, które spotykamy na osiedlach mieszkaniowych, wokół obiektów usługowych, handlowych i produkcyjnych, siedzib firm i budynków publicznych. Składają się z prefabrykowanych elementów, które dostępne są w gotowych do złożenia kompletach. W takim zestawie znajdziemy przęsła ogrodzeniowe, słupki, które osadza się w ziemi, wsporniki zabezpieczające konstrukcję przed przewróceniem oraz akcesoria montażowe. Możemy też dokupić do nich bramy i furtki. Całość jest świetnie zabezpieczone przed wodą, mrozem, wiatrem i silnym słońcem. Ma podwyższoną odporność na uszkodzenia mechaniczne, jest łatwa w konserwacji i prezentuje się schludnie. Do tego niewiele kosztuje i jest tania w montażu (instalację można wykonać samodzielnie). 

Ogrodzenia panelowe fala

Zwykłe panele ogrodzeniowe mają prostokątny kształt. Są bardzo popularne, przez co nie wyróżniają się niczym szczególnym – to w zasadzie ich jedyna wada. Tego mankamentu pozbawione są ogrodzenia panelowe fala. Takie płoty mają charakterystyczny kształt. Ich górna część jest zaokrąglona: jedno przęsło ma kształt wklęsły, a drugie wypukły. Te elementy mocuje się naprzemiennie otrzymując, w efekcie eklektyczny wzór przypominający fale. Takie rozwiązanie idealnie sprawdza się na działkach z domami jednorodzinnymi. Ogrodzenia typu fala są też często instalowane wokół szkół, żłobków i przedszkoli. Spotkamy je także na terenach zielonych – w parkach, ogrodach i na skwerach. Nic nie stoi na przeszkodzie, by ustawiać je także na innego rodzaju działkach, np. wokół siedzib firm. Warto wiedzieć, że do ogrodzeń panelowych fala bez trudu możemy dokupić bramy i furtki w podobnym kształcie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top