Romantyczna sypialnia dla nastolatki

sypialnia

Twoja mała dziewczynka dorasta i staje się powoli nastolatką o romantycznej duszy, z marzeniami i głową w obłokach? Pora więc na odnowienie pokoju, aby jego wnętrze zgodne było z romantycznym usposobieniem zamieszkującej go nastolatki.

Urządzając go należy pamiętać, że pokój nastolatki to nie tylko miejsce na nocny odpoczynek i popołudniową naukę. Jest to także jej prywatna strefa, która powinna odzwierciedlić jej upodobania, a także charakter i osobowość. Pokój nastolatki powinien być też miejscem sprzyjającym odwiedzinom, gdyż dzieci w tym wieku lubią często się spotykać, więc lepiej, żeby miały na to odpowiednie warunki w domu.

Aranżacją, która bliska jej romantycznemu uosobieniu będzie na pewno styl prowansalski. To idealna aranżacja dla młodych dziewcząt, które cenią sobie wdzięk i urok, a także sentymentalny wystrój. We wnętrzach, które czerpią inspirację z krainy położonej na południu Francji, Prowansji, nie może zabraknąć takich kolorów jak: lekka biel, niebiański lazur, zieleń winnic czy też lawendowy fiolet. 

Ściany w pokoju młodzieżowym warto pomalować na biało – kolor ten nie przytłoczy wnętrza, a wypełni je dodatkowym światłem (odbitym). To barwa, która jednocześnie nie rozprasza, co w nastoletnim wieku jest niezwykle ważne. Ciężko się wówczas skupić na nauce, a jaskrawe barwy jeszcze bardziej utrudniałyby koncentrację. 

Romantyzm wystroju na pewno spotęgują postarzane meble drewniane, którym lekkości dodały charakterystyczne przetarcia i wyraźny rysunek słojów. Elementy wystroju: komódki, taborety, szafki nocne czy dziewczęca toaletka mogą być dodatkowo bielone, aby wzmocnić jeszcze efekt jasności wnętrza. 

Jak urządzić sypialnię nastolatki?

Do białych, postarzanych mebli pasować będzie kute żelazo i elementy z niego wykonane, takie jak: łóżko z zagłówkiem, rama, lampka nocna czy żyrandol. Dopełnieniem romantycznego charakteru pokoju nastolatki niewątpliwie będą wszelkie tkaniny dekoracyjne, między innymi: dziergane pledy, zwiewne firany, koce i poduszki.  W pokoju nastolatki sprawdzą się także motywy kwiatowe i lawendowe, mogą zdobić narzutę, poduszkę czy koce, a także wszelkie elementy dekoracyjne, jak wazoniki, organizery na kosmetyki czy obrazy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top