3 rzeczy, na które powinieneś zwrócić uwagę przed zakupem mieszkania lub domu

zakup mieszkania

Po współpracy z zaufanym pośrednikiem w handlu nieruchomościami znalazłeś dom, na który chcesz złożyć ofertę? To jeszcze nie koniec. Sprawdź na co powinieneś zwrócić uwagę przed ostatecznym zakupem.

1. Czy widzisz jakieś problemy z tym domem lub mieszkaniem?

Jeśli jesteś zafascynowany nieruchomością, która oglądasz, możesz przeoczyć istotne problemy — takie jak niepraktyczne rozmieszczenie pokoi, a nawet rozległe szkody spowodowane przez wodę. Aby upewnić się, że mieszkanie lub dom jest tak świetny jak myślisz, powinieneś zapytać o opinię swojego agenta nieruchomości. Po obejrzeniu setek domów Twój agent nieruchomości jest dobrze zorientowany w typowych problemach z mieszkaniami. Tak więc Twój Pośrednik może wskazać Ci wszelkie czerwone flagi, które sam najprawdopodobniej byś przegapił.

Koniecznie przeczytaj: Czym jest i jakie korzyści daje nadpłata kredytu hipotecznego https://www.analizy.pl/artykul-sponsorowany/26479/nadplata-kredytu-hipotecznego-zobacz-jakie-daje-oszczednosci

2. Dlaczego dom/mieszkanie jest na sprzedaż?

Poznanie odpowiedzi na to pytanie może dostarczyć nam ogromnej wiedzy na temat danej nieruchomości. Znając odpowiedź na to pytanie, możemy uniknąć zakupu problematycznej nieruchomości. Taka wiedza może dać Ci również przewagę podczas negocjacji. Właściciele domów i mieszkań sprzedają je z różnych powodów. Możliwe, że utrzymanie domu jest zbyt drogie lub jego lokalizacja jest nieciekawa. Być może sprzedawca pilnie potrzebuje środków finansowych, co może dać Ci okazję do negocjowania ceny. Niestety większość właścicieli sprzedawanych nieruchomości będzie próbowała ukryć kłopotliwe fakty, tak aby nie spłoszyć potencjalnego nabywcy.

3. Jaka jest historia sprzedaży?

Podobnie jak poznanie powodu sprzedaży, zrozumienie historii sprzedaży domu może pomóc w dokonaniu mądrego zakupu. Mając rozległą wiedzę na temat nieruchomości, jesteś w stanie ocenić ryzyko jej zakupu. Jeśli dom lub mieszkanie sprzedawane było kilka razy w krótkim okresie, powinna zapalić Ci się czerwona lampka. Może to oznaczać duże problemy z nieruchomością wynikające z jej stanu technicznego bądź nieciekawej lokalizacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top