Poszewki bawełniane – wady i zalety użytkowania

poszewki bawełniane

Popularnym modelem pościeli na rynku jest pościel z bawełny. Jest ona popularna nie tylko w sklepach, lecz także w domach, hotelach, punktach noclegowych, szpitalach, punktach opieki nad dziećmi i wielu innych placówkach, gdzie ludzie odbywają drzemkę. Popularność poszewki bawełniane zyskały dzięki wielu zaletom.

Zalety użytkowania pościeli i poszewek bawełnianych

Pościel bawełniana zyskała popularność z uwagi na niską cenę. Bawełna jako materiał jest surowcem tekstylnym bardzo tanim, dlatego szycie kompletów bawełnianej pościeli jest kosztem niskim. Dodatkowym plusem jest szeroki wachlarz dostępnych na rynku rodzajów surowca bawełnianego. Poszewki bawełniane można uszyć z czytej bawełny, materiału typu minky lub plusz, bawełny z domieszką satyny. Dzięki tak szerokim możliwością każdy człowiek znajdzie nie tylko wzór pościeli dla siebie, ale i może wybierać z szerokiej gamy dostępnych materiałów. Trzecią mocną stroną pościeli z bawełny jest przyjemny w dotyku materiał, który nie podrażnia skóry, nie uczula, nie wywołuje stanów alergicznych. Pościel bawełniana jest łatwa w czyszczeniu, co sprawia, że ludzie częściej z niej korzystają, aniżeli z pościeli wykonanej, na przykład z kory czy jedwabiu. Pościel z bawełny wystarczy wrzucić do pralki i uprać w domowych środkach czystości. Nie trzeba jej krochmalić, maglować czy używać specjalnej chemi do jej pielęgnacji.

Wady użytkowania poszewek z bawełny

Bawełna to tani i zwykły materiał. Można rzec niska półka wśród produktów tekstylnych do użytku domowego. Zatem nie sprawdzi się w ekskluzywnych hotelach, luksusowych apartamentach, czy w domu wymagających klientów. To bez wątpienia spory jej minus. Drugą i w zasadzie ostatnią wadą pościeli z bawełny jest brak właściwości termoizolacyjnych. Bawełna to zwykły surowiec, pod którym śpi się tak samo komfortowo zarówno w dni chłodniejsze jak i w upalne lato. Poszewki bawełniane nie wykazują termoizalacyjnych właściwości zatem nie ma co liczyć, że pościel bawełniana ogrzeje nas dodatkowo zimą i da uczucie ochłodzenia w upalne dni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top