Jak wybrać dobrego ortodontę?

dobry-ortodonta

Czeka Cię w najbliższym czasie wizyta u ortodonty? Nie wiesz jak wybrać odpowiedniego specjalistę i jak przygotować się na wizytę? Koniecznie przeczytaj do końca.

Czym zajmuje się ortodonta?

Kompetencje ortodonty obejmują zarówno leczenie ubytków jak i zakładanie aparatu nazębnego. Pomocy u ortodonty mogą zatem szukać wszystkie osoby, które mają problemy z wadami zgryzu oraz szeroko pojętą estetyką uśmiechu. Osoby mające problemy z prawidłowym zgryzem powinny jak najszybciej zgłosić się do tego właśnie specjalisty. Najczęstsze problemy wymagające korekcji ortodontyczne polegają na tym, że:

– górne zęby nie dotykają dolnych lub całkowicie je zakrywają
– górne zęby są znacznie wysunięte przez dolne
– między zębami występują szpary
– jeden lub wiele dolnych zębów wychodzi poza linię górnych zębów
– z powodu nadmiernej ilości zębów są one stłoczone

Jak przygotować się do wizyty ortodontycznej?

Pierwsza wizyta u ortodonty polega najczęściej na ocenie uzębienia pacjenta oraz podjęciu decyzji odnośnie dalszego leczenia. Warto zabrać ze sobą aktualne zdjęcie pantomograficzne RTG. Będzie ono niezbędne do wskazania odpowiedniej metody leczenia przez ortodontę.

Jak wybrać dobrego ortodontę?

Przy wyborze specjalisty w dziedzinie ortodoncji powinniśmy kierować się przede wszystkim jego doświadczeniem. Dobry ortodonta posiada skuteczne metody leczenia wypracowane dzięki wiedzy i wieloletniej praktyce. Doskonałym tego przykładem są ortodonci z kliniki Rock Your Smile z Poznania. Osoby mieszkające w tej lokalizacji mogą skorzystać z usług doświadczonych specjalistów i powierzyć im leczenie swoich zębów. Ortodonta Poznań to również dobry wybór dla osób szukających profesjonalnego wybielania zębów oraz leczenia implantologicznego.

Na czym polega leczenie ortodontyczne?

Zazwyczaj leczenie ortodontyczne przebiega z użyciem specjalnego aparatu. Jest on przeznaczony do codziennego noszenia w celu wyeliminowania wad zgryzu. Założenie aparatu ortodontycznego poprzedzone jest dokładnym oczyszczeniem jamy ustnej poprzez usunięcie osadu i kamienia nazębnego. Długość leczenie ortodontycznego to kwestia indywidualna zależna od rodzaju i stopnia zaawansowania podlegającej korekcie wadzie zgryzu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top