Projekty domów jednorodzinnych – gdzie ich szukać?

dom jednorodzinny

Planujesz postawić dom i nie wiesz, skąd wziąć projekt? Zastanawiasz się między gotowym, a indywidualnym? Znajdź inspiracje u profesjonalistów, którzy pomogą Ci zaprojektować dom Twoich marzeń.

Decyzja o wyborze projektu domu jednorodzinnego to zwykle tuż po zakupie działki, kolejny bardzo pracochłonny etap dla inwestorów. Wymaga wielu rozmów i decyzji. Co ma się znaleźć w domu, jak rozplanować pomieszczenia, czy wybrać parterówkę, poddasze użytkowe, czy może pełne piętro? Ile pomieszczeń, łazienek, garderób? Jak usytuować dom względem drogi i stron świata, jakim systemem budować? Aby ułatwić sobie decyzję, warto zacząć od przeglądania dostępnych online projektów, które pobudzą wyobraźnię i pomogą sprecyzować potrzeby, a także ustalić między poszczególnymi członkami rodziny wszystkie oczekiwania. Potem pora odpowiedzieć sobie na pytanie: projekt gotowy, czy projekt indywidualny?

Gotowy projekt domu

To najczęściej wybierana opcja. Jest tańsza, a przy tym znacząco przyspiesza możliwość złożenia stosownych dokumentów do urzędu i rozpoczęcie procedur, a potem wbicia pierwszej łopaty. Gotowe projekty domów jednorodzinnych możecie przeglądać online bez wychodzenia z domu, jak tylko znajdziecie wolną chwilę. Co więcej, poza rysunkiem rzutu zobaczycie od razu wizualizację domu, która uruchomi wyobraźnię. To nie wszystko, bo być może będziecie mogli znaleźć w swojej okolicy lub w Internecie realny dom, wybudowany już na bazie określonego projektu, a przy uprzejmości właścicieli, dowiedzieć się, na co zwrócić uwagę, albo dostać namiar na sprawdzonych wykonawców.

Pamiętaj, że projekt gotowy nie oznacza konieczności bezwzględnego dostosowania się do jego pierwotnej formy. Wiele projektów ma różne warianty, a do tego niektóre zmiany, układ pomieszczeń, przesunięcie ścianek działowych i naniesienie innych drobnych korekt możliwych jest podczas wykonywania adaptacji projektu.

Podczas zakupu projektu gotowego, istnieje także szansa otrzymania szacunkowych wyliczeń kosztów poszczególnych etapów budowy. To w obecnych czasach niezwykle pomocne już na samym początku.

Projekt domu indywidualny

Projekt indywidualny wydaje się świetnym rozwiązaniem, ponieważ uwzględni wszystkie potrzeby inwestorów, zrealizuje marzenia dotyczące tego wyśnionego domu. Niestety dla wielu dużym minusem jest tutaj koszt, z jakim taki projekt się wiąże oraz czas. Stworzenie projektu od podstaw trwa znacznie dłużej niż adaptacja gotowego. Przeważnie też trzeba się liczyć z dodatkowym czasem na poprawki, które wynikają w toku dalszych przemyśleń, rozmów i analiz. Ostateczna cena za taką pracę architekta znacząco przewyższa zakup projektu gotowego. Są jednak sytuacje, które obligują inwestorów do sięgnięcia właśnie po takie rozwiązanie np. nietypowy kształt działki lub warunki zabudowy, wąska działka itp.

New-House – projekty domów dla każdego

W poszukiwaniu idealnego projektu swojego wymarzonego domu przejrzyj propozycje firmy New-House. Na jej stronie znajdziesz ofertę wykonania projektu indywidualnego, a także bogatą bazę projektów gotowych. Przeglądanie ułatwią Ci filtry. Ustaw przedziały cenowe, wielkość powierzchni, ilość kondygnacji, liczbę pokoi oraz inne udogodnienia i zapoznaj się z propozycjami projektów, które spełnią Twoje potrzeby. W razie jakichkolwiek pytań nie wahaj się kontaktować, by rozwiać wątpliwości i wybrać to, co dla Ciebie najlepsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top