Rodzaje laserów

rodzaje laserów

Laser krzyżowy dwuliniowy i wieloliniowy – czym jest i jakie jest jego zastosowanie?

Niwelator laserowy Nivel System, dobry laser krzyżowy, w tym laser punktowy, dwuliniowy i wieloliniowy to urządzenia, które, choć wielu osobom są całkiem obce, okazują się bardzo przydatne na budowie. Czym są te narzędzia i do czego się je wykorzystuje? Odpowiedzi na te pytania można znaleźć na e-sklep Norwit.pl i poniżej.

Laser wieloliniowy krzyżowy geo-FENNEL Geo1X-360 GREEN

Czym jest laser krzyżowy?

Niewątpliwie laser krzyżowy dwuliniowy i wieloliniowy jest narzędziem budowlanym. To urządzenie pomiarowe, które wykorzystuje się do wyznaczania linii pionowych i poziomych, a także kątów prostych. Dokładność lasera krzyżowego jest bardzo precyzyjna. Przeważnie narzędzie to montuje się na statywie trójnogim albo na tyczce. Laser krzyżowy to nazwa, która pochodzi od skrzyżowanych pod kątem prostym wiązek lasera. Więcej o profesjonalnych laserach krzyżowych, jak i konkretne modele tych urządzeń prezentuje sklep Norwit.pl.

Laser krzyżowy Nivel System CL3R

Rodzaje lasera krzyżowego

W sprzedaży dostępne są lasery krzyżowe różnych rodzajów. Wymienia się przede wszystkim następujące modele:

  • Laser krzyżowy dwuliniowy – generuje dwie linie, które krzyżują się pod kątem prostym. Jest prostym urządzeniem, wykorzystywanym do nieskomplikowanych zastosowań. Kąt wyświetlania jest w tym przypadku niewielki. Zaawansowane lasery rozszerzają go do 180 stopni.
  • Laser krzyżowy wieloliniowy – tworzy zestawienie kilku, nawet do ośmiu linii. Sprawdza się więc przy skomplikowanych projektach. Wyróżnia go tryb pracy w układzie 360 stopni. Tworzy więc linie bez ograniczeń.
Laser Krzyżowy Nivel System FL-1

Polecany laser dwuliniowy krzyżowy to chociażby Laser Krzyżowy Nivelsystem FL-1. Idealnie sprawdzi się w czasie większości prac wykończeniowych. Wiązka lasera może być wyświetlana do dołu, w efekcie czego linie krzyżują się pod kątem prostym. Daje to możliwość skorzystania z wiązki pionowej i poziomej, wyświetlanych na wprost, dzięki czemu można wykorzystać to urządzenie do układania płytek na ścianie. Urządzenie jest proste i wygodne w użyciu. Niewątpliwie laser dwuliniowy krzyżowy może przydać się każdemu, kto lubi od czasu popracować nad wystrojem swojego mieszkania lub dorabia jako glazurnik.

Z kolei proponowany laser wieloliniowy krzyżowy to Laser budowlany Nivel System CL2D. Urządzenie wyznacza na ścianie linie odniesienia pionowe i poziome, skutecznie wspomagające prace wykończeniowe. Ponieważ zostało wyposażone w dwie głowice laserowe, użytkownik może pracować z dwoma płaszczyznami laserowymi i to w zakresie 360 stopni. Wyświetlenie tych płaszczyzn daje zarazem możliwość określenia kąta prostego. Urządzenie można też pochylać, by korzystać z linii skośnych. Laser wieloliniowy krzyżowy to propozycja dla profesjonalistów, w tym firm remontowo-budowlanych.

Jeśli jesteś zainteresowany którymś z tych urządzeń, odwiedź sklep online Norwit.pl.

Zastosowanie lasera krzyżowego

Laser krzyżowy to urządzenie o szerokim zastosowaniu. Sprawdza się we wszystkich pracach wykończeniowych. Świetnie sprawdza się podczas układania terakoty i glazury. Wspomaga prace z karton-gipsem. Lasery dwuliniowe krzyżowe i wieloliniowe warto mieć przy pracach konstrukcyjnych z użyciem drewna, stali i betonu. Są niezastąpione w pracach murarskich, instalacyjnych oraz stolarskich. Profesjonalne lasery wieloliniowe krzyżowe i dwuliniowe cieszą się dużym zainteresowaniem wśród osób prywatnych, typowych majsterkowiczów, jak i wśród firm budowlanych. Dziś są w zasięgu ręki każdego zainteresowanego. Więcej o zastosowaniu poszczególnych modeli na swojej stronie wyjaśnia sklep internetowy Norwit.pl.

Kompletując sprzęt do pracy na budowie, warto wziąć pod uwagę niwelator laserowy. W dzisiejszych czasach niwelatory laserowe cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Najczęściej wybiera się modele z wiązkami 360 stopni. Szukając tego urządzenia, warto zwrócić uwagę na niwelator Nivel System. To firma, która cieszy się dużym uznaniem wśród kupujących. Urządzenia tej marki można znaleźć w sklepie Norwit.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top