Szklana bezramowa zabudowa balkonu – jakie korzyści daje?

zabudowany balkon

Często niedoceniany, ale przecież tak bardzo potrzebny — balkon to część mieszkania, do której inwestorzy nie przywiązują zbyt wielkiej wagi, a powinni. Dzięki wykorzystaniu odpowiednich sposobów zabudowy można uzyskać wiele korzyści z codziennego użytkowania tej przestrzeni. Jakich?

Korzystaj z balkonu przez cały rok!

Obecnie coraz więcej spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych wydaje pozytywne decyzje dotyczące zabudowania balkonu specjalnie przystosowaną do tego celu taflą przezroczystego szkła bez widocznych ram, wsporników i wzmocnień. Takie szkło obudowujące balkon od balustrady lub nawet od podłogi aż do samej góry pozwoli Ci na komfortowe korzystanie z tej zewnętrznej przestrzeni przez cały rok. Można wtedy swobodnie urządzić tam przyjemny kącik do czytania w wygodnym fotelu czy wspólnych śniadań z domownikami, i to praktycznie przez cały rok. Zabudowa balkonu ze szkła ogranicza dopływ zimnego powietrza i dzięki temu izoluje balkon od chłodu. Spełnia również rolę pewnego rodzaju wiatrołapu — zapobiegając napływowi zimnych mas powietrza przez nieszczelne drzwi i okna balkonowe.

Mniej zanieczyszczeń — przyjemniejsza przestrzeń

Dzięki szklanej tafli na balkonie można swobodnie oglądać świat, a nawet otwierać ją niczym tradycyjne okno, wpuszczając powietrze do środka. Warto zwrócić uwagę, że bezramowa zabudowa balkonu pozwala również na ograniczenie dopływu kurzu i pyłów z zewnątrz, co jest szczególnie korzystne w przypadku osób zamieszkujących niższe kondygnacje. To sprawia, że korzystanie z balkonu w letni dzień może być o wiele przyjemniejsze.

Doskonała izolacja od hałasu z zewnątrz

Powodem, dla którego coraz więcej osób decyduje się na zabudowę balkonu, taką jak oferuje Szklanorama, jest również lepsza izolacja akustyczna. To szczególnie korzystne rozwiązanie w przypadku mieszkań, których balkon wychodzi na ruchliwe ulice lub na przykład place zabaw. Szkło znacząco wytłumia hałasy z zewnątrz, sprawiając, że w pokoju, do którego przynależy balkon, jest o wiele ciszej i przyjemniej bez względu na porę dnia.

Zabudowany balkon — idealne miejsce dla Twoich roślin!

Jeszcze jedną zaletą bezramowej zabudowy może być fakt, że wreszcie Twoje rośliny doniczkowe zyskają idealne miejsce do rozwoju. Jeśli potrzebują one dużo światła, to wystawienie ich na zewnątrz może być dobrym pomysłem. Szklana zabudowa zapobiega jednak ich nadmiernemu nawodnieniu, niszczycielskiej sile wiatru, czy przemarznięciu. Choć nie można zagwarantować, że w zabudowanym balkonie temperatura zimą będzie bliska pokojowej, to z pewnością będzie korzystniejsza niż na odsłoniętym, a to wystarczająco dobre warunki do zimowania dla wielu gatunków roślin. Zalet takiej zabudowy jest więc zdecydowanie wiele i warto o niej pomyśleć, szczególnie że nie wpływa ona niekorzystnie na estetykę całego budynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top