Czyste biuro to priorytet każdej firmy!

uslugi-sprzatania2-min

Czystość i higiena biurowa to częsty temat dyskusji w miejscach pracy. Nie ma wątpliwości, że utrzymanie czystego biura jest niezbędne zarówno dla tych, którzy w nim pracują, jak i dla każdego, kto będzie odwiedzał dane biuro. Poniżej znajdziesz najważniejsze powody, dla których powinieneś utrzymywać swoje biuro w czystości!

Pierwsze wrażenie klientów

Wrażenie, jakie wywrzesz na potencjalnych klientach będzie jednym z najważniejszych katalizatorów w Twojej relacji biznesowej. Ogólny wygląd biura będzie czynnikiem decydującym o tym, jak klienci lub partnerzy będą postrzegać Twoją markę i firmę. Wygląd biura może zadecydować o tym, czy ktoś rozpocznie z nami współpracę czy nie.

Posiadanie czystego biura będzie odzwierciedleniem Twoich ogólnych wartości, a także wartości Twojej firmy. Jeśli masz czyste biuro to sugerujesz, że jesteś zdyscyplinowany i cenisz swój wizerunek, a także opinię klientów o sobie.

Ty i Twój personel

Ty i inni pracownicy będziecie spędzać w biurze dużo czasu. W związku z tym będziesz szczególnie podatny na konsekwencje brudnego miejsca pracy. Możesz na przykład zauważyć nagromadzenie pleśni z powodu wilgoci lub bakterii. W takim przypadku często występują następujące działania niepożądane: wysypka, swędzenie skóry, zaczerwienienie oczu, problemy z płucami, wypryski, a nawet stany zapalne.

Sprzątanie biura zapobiegnie również zakażeniom w sezonach grypowych, kiedy bakterie będą rozprzestrzeniać się po całym biurze. Utrzymując czyste biuro zapewnisz, że bakterie zostaną wyeliminowane. Dzięki temu będziesz w stanie zwiększyć produktywność, ponieważ będziesz mieć mniej chorych pracowników i będziesz w stanie zapobiec konieczności korzystania ze zwolnień lekarskich.

Mniejszy stres

Zagracone biuro może powodować znaczny stres zarówno u pracowników, jak i klientów. Wynika to z wielu powodów. Nieczyste biuro oznacza biuro niezorganizowane, które może np. spowodować utratę ważnych dokumentów. Atmosfera w Twoim biurze będzie również bardziej stresująca, jeśli będzie zbyt zagracona lub zbyt brudna. Jest to częściowo spowodowane rozpraszaniem uwagi, które będzie powszechne w obszarze, w którym znajdują się takie rzeczy jak okruchy jedzenia czy porozrzucane śmieci.

Nie zwlekaj i zamów profesjonalne sprzątanie biura z freshfacility.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top