Drewno w domu – zawsze w modzie!

drewno-w-domu (1)

W każdym stylu aranżacji wnętrz obecność materiałów drewnianych w naturalny sposób dodaje tradycyjnej esencji, która zawsze jest na czasie.

Na rynku dostępne są naturalne gatunki drewna miękkiego i drewna twardego, które można wykorzystać na materiały dekoracyjne. Właściwe wymieszanie tych rodzajów drewna pomoże zaprojektować dobry odcień koloru z wykorzystaniem kombinacji słojów i faktury. Jak wiadomo obecność drewnianych materiałów tworzy we wnętrzu ciepłą atmosferę. Różne wzory materiałów drewnianych do Twojego wnętrza są częścią różnych drzew, takich jak dąb, orzech, sosna, buk itp. Przyjrzyjmy się kilku wzorom drewna użytym do aranżacji wnętrz.

Drewno dębowe

Najważniejszą preferencją w przypadku materiałów z drewna dębowego jest potrzeba wysokiej trwałości i dobrej opcji dla nowoczesnych mebli do wnętrz na obecnym rynku. Drewno dębowe ma fakturę, która pasuje zarówno do klasycznych, jak i tradycyjnych dekorów.

Drewno bukowe

Drewno bukowe jest ponadto piękne z wyglądu i ciepłe jak materiał do podłogi, schodów itp. Mają dobre żółtawe i brązowawe wzory słojów, które nieznacznie różnią się od wzorów drewna dębowego.

Drewno sosnowe

Ten materiał drzewny jest bardzo łatwo dostępny przez cały czas na rynku i tani pod względem kosztów. Ludzie przyzwyczajeni do produkcji sosnowych materiałów drewnianych w sufitach pokojowych, panelach podłogowych itp. wnoszą do pomieszczenia przytulną, dobrze pachnącą i ciepłą atmosferę.

Drewno orzechowe

Materiały z drewna orzechowego charakteryzują się bogatym brązowym kolorem, który dodaje niepowtarzalnego piękna miejscom, w których jest zastosowany w domu. Mieszanie słojów drewna orzechowego w różne wzory aranżacyjne poprawia przytulność w przestrzeni. 

Nie tylko świetny wygląd ale i trwałość

Podłogi, schody, stoły (sprawdź stoły drewniane warszawa) i blaty wykonane z wysokiej jakości drewna charakteryzują się świetnym wyglądem ale i niesamowitą trwałością. Warto wspomnieć również o tym, że drewno jest podatne na różnego rodzaju modyfikacje. Dzięki temu możemy w prosty sposób przerobić i odświeżyć stare meble w naszym domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top