Dlaczego warto wybrać podłogi z drewna warstwowego

podłoga

Podłogi z drewna warstwowego to doskonały wybór, jeśli szukasz trwałego i atrakcyjnego wizualnie rozwiązania. W przeciwieństwie do tradycyjnych podłóg drewnianych, podłogi z drewna warstwowego są wykonane z wielu warstw drewna i mogą być instalowane na większości istniejących powierzchni podłogowych, w tym na betonie. W dzisiejszym artykule omówimy, dlaczego warto wybrać właśnie te podłogi drewniane podczas remontu.

Wysoce trwałe

Podłogi z drewna warstwowego są bardzo trwałe. Mogą służyć nam całe życie przy odpowiedniej pielęgnacji i konserwacji. Dzieje się tak, ponieważ składają się z wielu warstw drewna, które są odpowiednio ze sobą sklejone. Wierzchnia warstwa jest wykonana z twardego drewna, dlatego drewniana podłoga warstwowa wygląda tak pięknie i elegancko. Pozostałe warstwy wykonane są z bardziej miękkiego drewna, dzięki czemu podłoga jest bardziej odporna na zużycie. Specjaliści wykonujący remonty mieszkań Warszawa bardzo chętnie sięgają po tego typu podłogi właśnie ze względu na ich wysoką trwałość.

Niskie koszty utrzymania

Kolejną zaletą warstwowych podłóg drewnianych jest to, że są one łatwe w utrzymaniu. Wszystko co musisz zrobić, aby zachować jej świetny wygląd to regularne zamiatanie lub odkurzanie i natychmiastowe wycieranie wszelkich rozlanych płynów. Nie musisz się martwić o plamy lub blaknięcie, ponieważ zaprojektowane podłogi drewniane nie są narażone na działanie światła słonecznego ani wilgoci. Podłogi drewniane warstwowe są również bardziej odporne na plamy i zarysowania. Dużo łatwiej jest czyścić drewniane podłogi warstwowe niż te zwykłe. Drewno konstrukcyjne wymaga jedynie wilgotnej szmatki i trochę ciepłej wody.

Odporność

Kolejną korzyścią jest to, że konstruowane deski z twardego drewna są zwykle mocniejsze niż lite drewno, ponieważ są sklejane warstwami. Dzięki temu są bardziej odporne na zużycie niż podłogi z litego drewna, które mają jedną warstwę na wierzchu. Jeśli masz rodzinę z małymi dziećmi lub zwierzętami, dobrym rozwiązaniem jest modyfikowane drewno liściaste, ponieważ jest trwalsze niż lite drewno.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top