Dom z kontenerów – nowoczesne rozwiązanie

kontener dom

Domy kontenerowe zyskały ostatnio dobrą prasę. Stało się to za sprawą firm, które oferują naprawdę estetyczne, a przy tym niezwykle komfortowe konstrukcje mieszkalne. Trudno je porównać do obiektów, które powstawały dziesiątki lat temu. Obecnie domy z kontenerów są uznawane za nowoczesne rozwiązanie. A nawet ekologiczne. Dlaczego? Przyjrzyjmy się im z bliska.

Na czym opierają się nowoczesne domy z kontenerów?

Budownictwo kontenerowe jest w praktyce budownictwem modułowym. Oznacza to, że do stworzenia domu używa się prefabrykowanych elementów. Podobnie tworzy się chociażby kontener sanitarny ze zbiornikiem, który często można zobaczyć na placach budowy bądź trwających wiele dni festiwali.

Po połączeniu ze sobą kontenerów wystarczy je wykończyć. Nasza firma wykorzystuje w tym celu ocieplenie płytami warstwowymi, płyty izolacyjne I gatunku z rdzeniem z pianki poliuretanowej, pokryte podbitką metalu ocynkowanego PCV płyty obornickie, czterowarstwowe podłogi (metalowy szkielet, wełna mineralna, wodoodporna płyta OSB i wykładzina PVC) oraz kilka innych gwarantujących wysoką jakość technologii. Łatwo więc zauważyć, że nowoczesne domy z kontenerów wykańcza się i izoluje niemal tak samo, jak tradycyjne budynki mieszkalne. Nie wymagają nawet obsługi lub opróżniania, ponieważ podłącza się w nich wodę, ścieki oraz prąd.

Zalety nowoczesnych domów z kontenerów

Dlaczego więc w ogóle decydować się na taki budynek? Istnieje co najmniej kilka solidnych powodów. Tradycyjne domy powstają latami. Tymczasem obiekty kontenerowe da się postawić nawet w ciągu jednego miesiąca. Oczywiście sporo zależy od rozmiarów domu i szczegółów projektu, ale można z dużą dozą prawdopodobieństwa założyć, że będzie nadawać się do zamieszkania w ciągu 4 tygodni.

Należą one również do wyjątkowo komfortowych w użytkowaniu. Powstają bowiem zgodnie z najnowszymi trendami i przy użyciu najlepszych dostępnych technologii. Na dodatek nowoczesne domy z kontenerów można błyskawicznie unowocześnić za niewielkie pieniądze. Nie trzeba więc martwić się, że jakieś rozwiązanie zostanie niebawem zastąpione przez lepsze, a właściciel już nic nie może z tym zrobić.

Równie istotna jest… mobilność. Nowoczesny dom z kontenerów daje się z łatwością przenieść w inne miejsce. To brzmi jak science fiction, ale jest prawdą. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, aby przenieść swój dom w okresie zimowym na znacznie cieplejsze południe.

Czy nowoczesne domy z kontenerów się opłacają?

Na samym końcu należy wspomnieć o kosztach. W tej kwestii nowoczesne domy z kontenerów również są bezkonkurencyjne. Ich wybudowanie to zaledwie część tego, co trzeba byłoby wydać na tradycyjny obiekt mieszkalny. Nie rezygnuje się przy tym ani z wygody użytkowania, ani estetyki wykonania. Na pierwszy rzut oka trudno rozpoznać kontener od zwykłego domu.

Jak więc widać, kontenery nie tylko spełniają wszystkie standardy, ale nawet w niektórych kwestiach je przewyższają. Można więc założyć, że w przyszłości będą powstawać coraz częściej. Na pewno zaś nowoczesne domy z kontenerów już teraz są warte zainwestowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top