Jak dbać o wykładziny?

jak-dbac-o-wykladzine

Wykładziny dywanowe są wybierane przez wiele osób ze względu na komfort i wygodę. Zapewniają one bowiem piękny wygląd podłogi oraz komfort dla domowników (szczególnie tych najmłodszych).

Wielu z nas jednak zapomina o tym, że o wykładzinę dywanową trzeba odpowiednio dbać. W przeciwnym razie straci ona swój atrakcyjny wygląd i właściwości.

Jak zadbać o wykładzinę dywanową?

Aby cieszyć się długą żywotnością i świetnym wyglądem wykładziny, należy ją regularnie czyścić i konserwować. Mowa tutaj nie tylko o odkurzaniu ale i myciu z wykorzystaniem odpowiednich środków. Taką pracę powinno wykonać się przynajmniej raz w roku. Dobrym pomysłem jest oddanie wykładziny firmie, która zajmuje się profesjonalnym myciem przy użyciu bezpiecznych środków chemicznych. Możliwe jest czyszczenie wykładzin dywanowych zarówno na mokro jak i na sucho. Czym różnią się oba te sposoby?

Czyszczenie wykładzin na mokro

Tak zwane czyszczenie dogłębne to metoda, która umożliwia bardzo dokładne wyczyszczenie wykładziny. Wymaga ona jednak zamknięcia pomieszczenia na co najmniej kilka lub kilkanaście godzin. Podczas czyszczenia wykładziny na mokro, stosowany jest specjalny środek czyszczący, który jest dokładnie nanoszony na powierzchnię wykładziny. Po upływie krótkiego czasu, środek ten zaczyna się rozpuszczać i wiązać brud znajdujący się w wykładzinie. Jest on w następnej kolejności usuwany przy użyciu urządzenia odsysającego (ekstraktora).

Czyszczenie wykładzin na sucho

Metoda suchej piany oraz kapsułkowanie polega na nałożeniu odpowiedniego środka oraz wcieranie go przy użyciu maszyny tarczowej. Wcierany w wykładzinę środek zaczyna krystalizować oraz wiązać ze sobą brud, który w następnej kolejności należy usunąć poprzez odkurzanie. Zaletą tej metody czyszczenia wykładzin jest przede wszystkim jej szybkość. Nie trzeba bowiem czekać kilku czy nawet kilkunastu godzin jak to ma miejsce w przypadku metody “na mokro”. Kolejną zaletą jest to, że czyszczenie wykładzin na sucho jest tańszym rozwiązaniem. Więcej informacji na temat sposobów dbania o wykładziny dywanowe znajdziemy na stronie https://brwykladziny.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top