Lemir – styl retro na wiele sposobów

wnętrze

Styl nowoczesny, który dziś często gości we wnętrzach jest dość oszczędny w dekoracje. Charakteryzuje się minimalizmem i prostotą oraz dużym naciskiem na funkcjonalność. Chociaż niewątpliwie taki sposób aranżacji przestrzeni ma swoje zalety, z pewnością nie każdemu będzie odpowiadać. Niektórzy będą uważać, że nowoczesne aranżacje są nudne i pozbawione charakteru, w przeciwieństwie do innych propozycji projektantów wnętrz, na przykład oryginalnych stylizacji retro. Co ciekawe, obecnie produkowane jest wiele ozdób, mebli, a nawet elementów oświetlenia, które designem nawiązują do dawnych czasów. Jeśli należysz do osób, które gustują w stylu retro, nie musisz przeszukiwać antykwariatów, aby udekorować dom. Zwróć uwagę na lampy marki Lemir, które pomogą Ci wykreować pomieszczenie w stylu retro na różne sposoby.

​Lemir – producent oryginalnych lamp

Lemir to przedsiębiorstwo z długoletnim stażem w branży oświetleniowej, które funkcjonuje już od 1967 roku. Firma Lemir stawia na nowoczesne rozwiązania oraz rozwój, jednak w kwestii designu bardzo mocno inspiruje się minionymi epokami. Dlatego też obok modeli lamp futurystycznych, znaleźć można rozbudowaną ofertę elementów oświetlenia w stylu retro. Katalogi produktowe mieszczą dziś ponad 1500 różnego rodzaju elementów oświetlenia. Warto odnotować, że wszystkie wyroby są tworzone w Polsce z uwzględnieniem najwyższej jakości, tradycji rzemieślniczych oraz najnowszych technologii.

​Lemir – elegancki salon w starym stylu

Jeśli interesujesz się stylami wnętrz i wiesz już co nieco na temat retro, z pewnością zdajesz sobie sprawę z tego, że występuje w różnych odmianach. Wśród lamp marki Lemir znajdują się modele, które dopasujemy do niemal każdej aranżacji, bez względu na to, jak daleko chcemy cofnąć się w czasie, projektując nasze pomieszczenia. Jeśli nie wybiegamy aż tak daleko w przeszłość i interesuje nas odtworzenie klimatu lat 60, 70 czy 80, możemy postawić na eleganckie lampy z ozdobnym abażurem i kryształami, które dawniej były bardzo modne. Dobrym przykładem jest kinkiet Agila od Lemir, utrzymany w stonowanych kolorach i wzbogacony o roślinny wzór.

Lemir – industrialne wnętrza

Styl industrialny również jest nawiązaniem do dawnych czasów, a konkretnie do lat 50. Ta metoda dekorowania wnętrz powstała w Stanach Zjednoczonych, a głównym czynnikiem, który na to wpłynął był upadek fabryk i zakładów przemysłowych, które później zamieszkiwane były przez bohemę artystyczną. Charakterystyczne dekoracje dla tego typu wnętrz obejmują na przykład wystające ze ścian rury. Jeśli chodzi o elementy oświetlenia, industrialne lampy najczęściej charakteryzują się widoczną żarówką oraz drucianą konstrukcją klosza. Zobacz propozycje Lemir na stronie https://lampy-kinkiety-oswietlenie.dom.pl/4_lemir. Zwróć uwagę na przykład na lampy z kolekcji Dzwonek. Szczególnie ciekawa jest lampa wisząca. Zawieszona na długim kablu żarówka otoczona jest drucianym kloszem, ułożonym w kształt kwiatowego kielicha.

Lemir – królewskie komnaty w Twoim domu

Popularną odmianą stylu retro jest również styl klasyczny, który w zamierzeniu ma odtwarzać wygląd pałacowych komnat. Charakterystyczne dla niego są wszelkie złocenia, lustra w ozdobnych ramach czy meble na tak zwanych lwich nóżkach. W kolekcji Lemir można znaleźć lampy, które idealnie się dopasują do tego typu aranżacji wnętrz. Jeśli więc zawsze chciałeś mieszkać w królewskim zamku, zwróć uwagę na dekoracyjne żyrandole. Szczególnie te, które wyglądem przypominają kandelabr. Możesz dopasować do nich system kinkietów o wyglądzie świeczników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top