Na czym polega kontrola dostępu do pomieszczeń?

systemy-alarmowe-warszawa (1)

Zabezpieczenie pomieszczenia przed osobami niepowołanymi możliwe jest dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii. Kontrola dostępu, bo o niej mowa, jest stosowana coraz częściej nie tylko w budynkach komercyjnych ale i w prywatnych domach. Jak wygląda i na czym polega kontrola dostępu? Ile kosztuje taki system i czy jest skuteczny? Odpowiedzi na te oraz inne pytania znajdą Państwo w dalszej części artykułu.

Jak działa kontrola dostępu?

Kontrola dostępu opiera się zazwyczaj na czytniku kart zwalniającym drzwi dla danego pracownika posiadającego stosowne uprawnienie. System w ten sposób zabezpiecza możliwość otwarcia pomieszczenia przez osobę nie posiadającą do tego uprawnień. Bardziej rozbudowane systemy mogą również opierać się na weryfikacji osoby za pomocą linii papilarnych, czytników biometrycznych lub kontrolerów analizujących parametry gałki ocznej.

Jakie są rodzaje kontroli dostępu?

Wśród rodzajów kontroli dostępu możemy wymienić m.in. systemy mechatroniczne (autonomiczne) oraz systemy klasyczne. Pierwsze z nich wyposażone są w zamki z systemem weryfikacji uprawnień (np. poprzez kartę zbliżeniową lub szyfrator). Z kolei klasyczne systemy polegają na tym, że drzwi blokowane elektromagnetycznymi zworami, zwalniane są po użyciu pilota radiowego, karty zbliżeniowej itp. Na rynku dostępne są również o wiele bardziej zaawansowane systemy alarmowe Warszawa, które są w stanie np. kontrolować czas każdorazowego wejścia i wyjścia z danego pomieszczenia.

Jak wygląda skuteczność takiego rozwiązania?

Kontrola dostępu charakteryzuje się bardzo wysoką skutecznością. Z powodzeniem od wielu lat stosuje się ją w firmach, biurach, miejscach użyteczności publicznej oraz domach. Rozwój technologii pozwala na zastosowanie coraz nowszych rozwiązań mających na celu zwiększenie poziomu bezpieczeństwa. Obecne systemy kontroli dostępu spełniają wszystkie normy i z powodzeniem można je stosować do ochrony różnego rodzaju pomieszczeń.

Ile kosztuje zakup i montaż kontroli dostępu?

Ceny urządzeń rozpoczynają się już od 200zł. Czym bardziej zaawansowana technologia oraz większa liczba urządzeń, tym wyższa cena całego zestawu. Producenci urządzeń zazwyczaj oferują kilkuletnią gwarancję obejmującą naprawy, zmiany konfiguracyjne oraz przebudowę całego systemu w razie takiej potrzeby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top