Klimatyzatory ściennie – co trzeba o nich wiedzieć?

klimatyzator

Klimatyzatory ścienne to proste i praktyczne urządzenia, niezawodne w swoim działaniu. Skutecznie chłodzą powietrze, ponadto mogą je dodatkowo oczyszczać, nawilżać czy osuszać. Dzięki nim użytkownicy wdychają zawsze świeże i czyste powietrze. Co warto wiedzieć o tych modelach klimatyzatorów?

Klimatyzator ścienny – czym jest i w jaki sposób działa?

Klimatyzatory ścienne służą przede wszystkim do chłodzenia lub ocieplania pomieszczenia. Zaawansowane modele zostały wyposażone w liczne funkcje jak np. jonizacja powietrza we wnętrzu. Co ważne, jednostki wewnętrzne klimatyzatorów ściennych nadają się do tworzenia klimatyzacji typu split, a także multisplit. Sprzęty te charakteryzują się niskim poborem prądu i wysoką wydajnością. Montuje się je zazwyczaj bezpośrednio pod sufitem, co pozwala na uzyskanie optymalnej cyrkulacji powietrza. Schłodzone powietrze opada, natomiast ciepłe unosi się do tego urządzenia. Ścienne modele polecane są do domów jednorodzinnych, firm, biur, sklepów, lokali użytkowych, mniejszych hal, obiektów sportowych. To kompaktowe sprzęty, które nie rzucają się w oczy. Nowoczesne produkty nie zaburzają aranżacji wnętrza, a ich wygląd można dostosować do stylistyki pomieszczenia. Znajdują one zastosowanie także w salonach czy sypialniach.

Gdzie najlepiej powiesić klimatyzator?

Wybierając miejsce montażu klimatyzatora, trzeba uwzględnić kierunek nadmuchu powietrza. Co ważne, nie może być on skierowany bezpośrednio na kanapę w salonie, łóżko w sypialni czy biurko w gabinecie. Klimatyzatory ścienne można powiesić pod sufitem, ale także w strefie nad sufitem podwieszonym. Najlepiej wybrać centrum pomieszczenia. Odradza się też zamontowanie go w miejscu, gdzie będzie narażony na działanie promieni uv.

Jakie zalety ma klimatyzator w wersji ściennej?

Klimatyzatory ścienne podzielone są na dwie jednostki. Co ważne, w ich przypadku nie ma konieczności wystawiania przez okno rury usuwającej ciepłe powietrze. Czynnik chłodniczy przepływa przez cienkie przewody miedziane, które da się poprowadzić w ścianach. Nowoczesne urządzenia wyróżniają się minimalistycznym wyglądem i niewielkimi wymiarami. Dobrze współgrają z każdym wnętrzem. Są estetycznie wykonane, a przy tym dostępne w dosyć przystępnych cenach.

Klimatyzatory ścienne to nowoczesne urządzenia o wszechstronnym zastosowaniu, które zapewniają cicha i wydajną pracę. Modele te cieszą się sporym zainteresowaniem właścicieli prywatnych domów, jak i firm. Mogą być zamontowane praktycznie w każdym miejscu. Klimatyzatory te gwarantują stabilną i niezawodną pracę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top