Rolety zewnętrzne – nie tylko przeciw włamaniom

rolety-zewnetrzne-rzeszow

Rolety zewnętrzne zyskują na popularności nie tylko wśród właścicieli domów jednorodzinnych, ale i wszelkiego typu mieszkań. Z tego artykułu dowiesz się, jakie są ich zalety i kiedy warto o nich pomyśleć.

Początkowo rolety zewnętrzne wybierane były głównie do okien na parterze i na piętrach domów jednorodzinnych, a kierowano się ochroną przed włamaniami np. podczas dłuższych wyjazdów domowników. Dzisiaj, gdy są coraz powszechniejsze, każdy może wymienić więcej ich zalet. Pojawia się coraz więcej dystrybutorów, można wybierać różne kolory, zamówić rolety zewnętrzne na wymiar, z ręcznym lub elektrycznym systemem podnoszenia i opuszczania, a nawet włączone w system smart home lub połączone z czujnikiem antywłamaniowym.

Rolety zewnętrzne do ochrony przed słońcem

Wstajesz późno, a latem słońce wpada przez okna sypialni już od świtu? Masz w domu niemowlę, któremu w nasłonecznionym pokoju trudno spać? A może mieszkanie nagrzewa się od wpadających przez okno promieni słonecznych i zauważasz, że w ostatnich latach to się nasila? Montaż rolet zewnętrznych będzie radą na każdą z tych niedogodności. Warto pamiętać, że nie muszą być całkowicie podniesione albo opuszczone, ale można sterować nimi tak, aby zasłaniały tylko bezpośrednio widoczne słońce, gdy jego promienie padają w oczy albo na ekran. Można też osłonić okno od zewnątrz, jednocześnie zostawiając je uchylone bądź otwarte, dzięki czemu pozostanie niewielki przewiew.

Izolacja mieszkania od hałasu

Nie zawsze zdajemy sobie sprawę, jak głośno potrafi być w okolicy, gdzie się wprowadzamy. W ciągu życia zmieniają się także nasze preferencje, potrzeby i tolerancja głośnych dźwięków. Izolacja mieszkania od hałasu to nie tylko wyciszenie go specjalnymi panelami, płytami czy dźwiękochłonnym podkładem pod podłogi. Również rolety zewnętrzne mogą być bardzo przydatne, jeśli mieszkasz przy głównej ulicy i zwłaszcza w lecie, gdy okna są zwykle otwarte, trudno ci się skoncentrować bądź wypocząć.

Idealne zaciemnienie do domowego kina

Coraz więcej osób zamiast tradycyjnego telewizora decyduje się na podłączany do komputera rzutnik, przenośny lub zamontowany na stałe, a do tego wysuwany ekran lub pomalowaną ja biało ścianę. Zamontowaniem rolet zewnętrznych pozwoli zaciemnić pomieszczenie na czas seansu znacznie lepiej niż najgrubsze nawet zasłony. Będzie mogli cieszyć się pełnią kinowego doświadczenia we własnym domu wraz z przyjaciółmi, we dwójkę lub solo.

Prywatność na parterze

Mieszkanie na najbliższej kondygnacji ma swoje plusy, ale także wiele minusów. Jednym z nich jest to, że każdy może zaglądać w okna, a jeśli są one od strony podwórka lub wspólnego ogrodu, sąsiedzi będą robić to nawet mimowolnie. Montaż rolet zewnętrznych pozwoli odzyskać prywatność i swobodę w swoich czterech kątach. Dzięki nim można swobodnie zapalić światła bez obaw, że z zewnątrz będzie widać, jak bardzo rozebrani chodzimy po domu, kogo zapraszamy w gości czy jak kosztowne mamy sprzęty w mieszkaniu.

Podsumowanie

Rolety montowane na zewnątrz okna dają znacznie większą izolację od zewnątrz niż żaluzje, rolety wewnętrzne czy zasłony. Z nimi nie musimy obawiać się o uciążliwe warunki atmosferyczne, wścibskich sąsiadów, hałasy z ulicy, ani o to, że to nasza aktywność będzie komuś w sąsiedztwie przeszkadzać. Wybierając rolety zewnętrzne na wymiar i w kolorze pasującym do elewacji, możemy zamienić nawet mieszkanie na ciasno zabudowanym osiedlu w odciętą od świata oazę spokoju. Nie do przecenienia jest też to, że pomogą uchronić nas przed włamaniem, jeżeli okna są dostępne z poziomu ulicy, ogrodu lub z dachu.

Fotografia rolet zewnętrznych – źródło EasyDoor.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top