Jaka moda panuje obecnie we wnętrzach?

mieszkanie-pod-klucz

Z roku na rok styl jaki dominuje we wnętrzach zmienia się. Do niedawna jeszcze królowały ciemne meble, ponadprzeciętna elegancja i ciężkie konstrukcje. Dzisiaj można zauważyć tego kompletną odwrotność.

Z roku na rok styl jaki dominuje we wnętrzach zmienia się. Do niedawna jeszcze królowały ciemne meble, ponadprzeciętna elegancja i ciężkie konstrukcje. Dzisiaj można zauważyć tego kompletną odwrotność.

Na co stawiamy obecnie?

Od czasu, gdy Skandynawia stała się rozpoznawalna, dzięki prostocie wyrazu podczas Tygodnia Mody, coraz chętniej zaczęto analizować ten styl.

Skandynawski styl zdominował nie tylko rynek modowy, ale również wnętrzarski. Dunki oraz Szwedki coraz pewniej pokazują swoje wnętrza w Internecie co ułatwia nam możliwość wzorowania się na nich.

Styl Skandynawski – cechy:

Styl Skandynawski jest bardzo prosty i właśnie ta prostota sprawia, że jest on tak ciekawy. Oszczędność w formie powoduje, że zrezygnowano ze zbędnych zdobień, które raz są modne, a raz nie. Kolorem bazowym ścian jest biały. Może on być uzupełniony o stonowane barwy np. szarość lub beż. Dlaczego akurat biel? Kolor ten ma rozjaśniać przestrzeń od chłodów i mroku. Jest to idealne rozwiązanie, szczególnie w krajach, gdzie zima dominuje w ciągu roku. Jasna kolorystyka wnętrz dodatkowo optycznie powiększa przestrzeń. Stawia się głównie na naturalne materiały takie jak drewno, len czy bawełna. Priorytet stanowi wygoda i komfort. Całe wnętrze ma być funkcjonalne, by dało się w nim żyć na co dzień. Wszystko to jest dodatkowo wsparte miękkimi tkaninami, przytulnymi kocami oraz poduszkami. Rezygnuje się przy tym z wszelkiego rodzaju firan i ciężkich zasłon. Skandynawowie ograniczają się do minimalnej ilości mebli i wybierają te, które są najbardziej użytkowe. Nie można zapomnieć o ich ekologicznych podejściu do życia. To ważny aspekt tego stylu, który bazuje na naturalności i rozwiązaniach zgodnych z dbałością o środowisko. Wszystkie te cechy odznaczają się harmonią i świeżością.

W Polsce styl skandynawski zadomowił się na dobre. Co sprawia, że czujemy się w nim tak dobrze? Zapewne dostęp do dużej ilości światła oraz jasne meble, które razem dają poczucie lekkości i poprawiają samopoczucie. Tak zaprojektowane wnętrza nie powodują, że czujemy się przytłoczeni lub zmęczeni. Co ważniejsze, mamy pewność, że nasze wnętrza będą zawsze na czasie.

Kup mieszkanie wykończone pod klucz w stylu skandynawskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top