Jak znaleźć rzetelną firmę budowlaną?

firma budowlana

Budownictwo jest branżą, która mimo pozornej toporności w rzeczywistości bazuje na detalach i szczegółach. Jeden błąd podczas budowy, zwykłe niedopatrzenie czy chęć oszczędzenia na materiałach może mieć poważne konsekwencje dla bezpieczeństwa całej inwestycji. Dlatego wybierając firmę budowlaną do realizacji jakiegokolwiek projektu – domu, budynku firmowego czy gospodarczego – zawsze trzeba się upewnić co do jej jakości i rzetelności.

Szybko i tanio nie znaczy dobrze

Co istotne, już na starcie można odsiać wielu usługodawców i tym samym uchronić się przed popełnieniem błędu. Kluczem jest szukanie firmy, która nie oferuje cudów i niemożliwego, nie reklamuje się hasłami „szybko i tanio”, ale takiej, która zna realia rynku budowlanego. A realia te są bardzo proste: szybko oznacza bez staranności, a tanio oznacza bazowanie na materiałach słabszych jakościowo. Nie zawsze więc najtańszy usługodawca będzie najlepszym wyborem. Prócz atrakcyjnej ceny powinien się bowiem wyróżniać też innymi ważnymi cechami, które wzięte razem pod uwagę dadzą klientowi całościowy obraz.

Cechy dobrej firmy budowlanej

Podczas wyboru wykonawcy, który zbuduje nam na przykład dom, trzeba wziąć pod uwagę kilka podstawowych elementów oprócz wspomnianej wyżej niskiej ceny:

– doświadczenie zawodowe, czyli ilość i rodzaj przeprowadzonych inwestycji

– posiadany przez niego park maszyn i urządzeń budowlanych, czyli odpowiednie zaplecze techniczne niezbędne do wykonania zadania

– skład samej firmy budowlanej (np. liczba pracowników i ich specjalizacje, po których można ocenić chociażby czas trwania budowy)

– referencje od klientów (zwykle znajdują się one na stronie www firmy budowlanej)

– opinie znalezione np. w sieci lub pochodzące od znajomych albo rodziny, którzy korzystali z usług danej firmy i mogą ją osobiście polecić

– indywidualne podejście do każdego zlecenia, czyli gwarancję, że firma budowlana będzie skupiona na jednym projekcie jednocześnie a nie na kilku, co powoduje przedłużenia czasu realizacji budowy

– jakość obsługi od pierwszego kontaktu

Przed podjęciem decyzji o współpracy z daną firmą, warto odwiedzić jej biuro i zobaczyć w jaki sposób działa. Zwróćmy uwagę na to, czy siedziba firmy wygląda wiarygodnie, ma zespół pracowników i nie sprawia wrażenia takiej, która w każdej chwili może zniknąć z rynku. 

Firma, czyli profesjonalizm

Innym ważnym elementem, który powinien wzmóc czujność każdego inwestora, jest status prawny firmy. Wciąż wielu budowlańców pracuje „na czarno”, czyli bez zarejestrowanej działalności. Nie wystawia faktur i rachunków, co powoduje trudności np. w późniejszym dopominaniu się o poprawki czy wręcz zgłaszaniu reklamacji. Wynajmując firmę budowlaną warto się upewnić, czy działa ona w pełni legalnie, a więc czy faktycznie funkcjonuje jako firma np. jednoosobowa działalność gospodarcza lub spółka. Doskonałym wyborem będzie firma Espiro Investment, której oferta znajduje się na stronie www.espiroinvestment.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top