Dystrybutor wody do domu – czy to dobry pomysł?

dystrybutor wody do domu

Nawodnienie organizmu jest niezwykle ważne. Odpowiednia ilość spożytej wody pozytywnie wpływa na stan cery, rozprowadzenie substancji odżywczych w organizmie, czy poprawne trawienie. Często jednak zaniedbujemy picie wody i narażamy się na odwodnienie. Dystrybutor wody w domu może być skutecznym rozwiązaniem tego problemu.

Dlaczego woda jest niezbędna do życia?

Człowiek powinien wypijać co najmniej 2 litry wody dziennie. Kobiety w ciąży muszą wypijać o 300 ml więcej wody od trzeciego trymestru, natomiast kobiety karmiące nawet o 1000 ml więcej niż przeciętna.

Dlaczego zwykła woda jest tak ważna? Dzięki niej mogą zachodzić procesy metaboliczne, czyli wytwarzanie energii, odpowiednio nawilżona jest skóra czy oczy. Woda wpływa także na ochronę mózgu czy poprawne funkcjonowanie stawów. Zaletą wody jest również dostarczanie organizmowi niezbędnych minerałów. W zależności od tego, jaki rodzaj wody wybierzemy, będziemy mogli uzupełnić ich braki lub po prostu nawodnić się. Jeśli zdecydujemy się na dystrybutor wody do domu, to możemy wybrać, czy woda w butli ma być źródlana, czy mineralna.

Zalety dystrybutora wody w domu

Przede wszystkim będzie to duże ułatwienie dla tych, którzy nie mają samochodu lub mieszkają w bloku bez windy. Skończy się noszenie ciężkich zgrzewek wody, które obciążają plecy. Zdecydowanie zyska na takim rozwiązaniu wieloosobowa rodzina, która będzie miała stały dostęp do wysokiej jakości wody. Im więcej osób w domu, tym szybciej woda zostaje wypijana, przez co nie ma ryzyka jej zepsucia.

Kolejną zaletą jest zmniejszenie zużycia plastiku. Kosz na odpady plastikowe nie będzie się tak szybko przepełniał, a dodatkowo wykorzystanie dystrybutora będzie ekologiczne i pomoże ratować planetę i klimat. Co więcej, nie należy martwić się o dostawy wody. Bez problemu można zamówić dostarczenie nowego baniaka z wodą pod same drzwi.

Czy posiadanie dystrybutora wody w domu będzie kosztowne?

Wiele firm oferuje bardzo elastyczne umowy, które pozwalają korzystać z ich usług przez dogodny dla nas okres. Dystrybutor otrzymać można za symboliczną złotówkę, a dostawy są bezpłatne. Klienci płacą tylko za ilość zużytej wody. Można zatem przeliczyć sobie, czy inwestycja w baniak z wodą będzie się nam opłacać. Warto wziąć pod uwagę liczbę osób w domu i ich przyzwyczajenia. Na pewno więcej wody będą potrzebować rodziny z małymi dziećmi, czy osoby intensywnie trenujące.

Jaką wodę można zamówić do dystrybutora?

To zależy od naszych preferencji. Dostępne są wody mineralne, źródlane, gazowane i niegazowane. Jeśli dom jest duży lub piętrowy, to można zamówić dwa baniaki z różnymi rodzajami wody, by zadowolić wszystkich mieszkańców.

Jak widać, dystrybutor wody do domu to bardzo uniwersalne i wygodne rozwiązanie wielu problemów. Na płaszczyźnie czysto praktycznej – nie trzeba męczyć się z noszeniem ciężkich zgrzewek wody co kilka dni ze sklepu. Wystarczy zamówić dystrybutor na wodę do domu i nie przejmować się dostawą ani jakością. To bardzo dobra wiadomość dla tych, którzy nie mają samochodu, nie są w stanie wnosić zgrzewek po schodach, czy po prostu piją dużo wody, a jej zapas szybko się kończy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top