Usługi Szklarskie – Nie Tylko Szyby, Lustra I Witryny

uslugi szklarskie

Kiedy wzywa się na pomoc szklarza, zwykle zakres jego prac dotyczy rzeczy najbardziej powszechnych: wstawienia lub wymiany szyby albo jej osadzenia w meblach lub witrynach. Jednak usługi szklarza nie ograniczają się wyłącznie do tych paru elementów. Wręcz przeciwnie, bo wraz z rozwojem branży aranżacyjnej i coraz nowszych trendów dekoracyjnych zapotrzebowanie na usługi tego typu jest coraz większe. I częściej dotyczy też bardzo oryginalnych i unikatowych rozwiązań.

Czym zajmie się szklarz?

Z szybami ma się do czynienia na każdym kroku – są w oknach domu, firmy, szkoły, samochodów i autobusów. Szkła używa się do wykonywania witryn w sklepach i prezentowania na zewnątrz ich ekspozycji. Standardem jest też umieszczanie przeszkleń w segmentach meblowych, w regałach, komodach i szafkach. Z biegiem lat szkło stało się tak oczywistym  naturalnym materiałem używanym w produkcji różnych rzeczy, że wiele osób przestało zwracać na nie większą uwagę. Tymczasem ze szkła produkowanych i wytwarzanych jest mnóstwo elementów codziennego użytku, zwłaszcza związanego z aranżacją wnętrz i terenów zewnętrznych. Współczesny szklarz może się więc wykazać nie tylko wstawieniem nowej szyby, ale również udziałem w budowie i wykończeniach budynków.

Szkło w aranżacji domu

Przede wszystkim usługi szklarskie znajdują szerokie zastosowanie w aranżacji i dekoracji. Powszechne jest korzystanie z pomocy szklarza do wykonania chociażby:

– balustrad i schodów

– szklanych daszków i zadaszeń na tarasach lub balkonach

– szklanej zabudowy loggii

– ogrodów zimowych

– luster i szklanych paneli

– przeszklonych sufitów

– drzwi wewnętrznych oraz drzwi prysznicowych

Szklarz może zastosować specjalnie wzmacniane szkło hartowane, które cechuje się większą wytrzymałością i odpornością. Jest też bezpieczniejsze, bo trudniej się tłucze, a w razie skruszenia nie rozsypuje się na drobne odłamki.

Uniwersalność i precyzja

Bez względu na to, do jakich prac zostanie wynajęty szklarz i co obejmą jego usługi, powinny być one wykonywane z najwyższą starannością i precyzją. Szkło jest materiałem bardzo uniwersalnym, ale za to mało elastycznym, więc do jego osadzenia i zamontowania niezbędne jest doświadczenie oraz korzystanie z odpowiednich narzędzi. Usługi szklarskie powinny obejmować nie tylko samą produkcję szklanego elementu i jego montaż, ale również pobranie wymiarów czy nawet profesjonalne doradztwo w zakresie wyboru najlepszego rozwiązania. Zwłaszcza to ostatnie działanie jest szczególnie cenne z punktu widzenia klientów, ponieważ pomaga im uniknąć błędów aranżacyjnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top