Jak Przeprowadzić Sprzątanie Poremontowe? Wskazówki!

sprzątanie po remoncie

W końcu praca remontowa jest skończona a pracownicy, którzy od kilku dni przebywali w Twoim domu, w końcu odeszli. Z czym cię zostawili? Prawdopodobnie nie jesteś w stanie rozpoznać swojego domu, zarówno z powodu bałaganu, jak i remontu. Trudno jest pojąć, od czego zacząć sprzątanie poremontowe i jak sobie poradzić z całym tym chaosem. Ale to nie jest niemożliwe. Weź głęboki oddech (może lepiej zrób to na zewnątrz, żeby uniknąć kurzu) i zacznij robić plan. Ten artykuł pomoże Ci poradzić sobie z całym bałaganem. Dowiesz się od czego zacząć, czego unikać i jak szukać pomocy profesjonalnych sprzątaczy. W ten sposób będziesz mógł jak najszybciej cieszyć się odnowioną przestrzenią.

Pozbądź się kurzu

Jest to najpilniejszy krok, ponieważ osadzenie się kurzu na wszystkich powierzchniach w domu zajmuje niewiele czasu, dzięki czemu świeżo wyremontowany dom wygląda na brudny i stary. Ponadto kurz może również powodować alergie i inne problemy z oddychaniem. Może utknąć wszędzie, od dywanów, tapicerowanych powierzchni, zasłon aż po meble. Ważne jest, aby pozbyć się kurzu, zanim osadzi się on również w kanałach wentylacyjnych. Jeśli jednak są już nim pełne, najpierw je wyczyść. Zwróć szczególną uwagę na wyżej wymienione powierzchnie – dywany, zasłony, meble tapicerowane. Gdy skończysz z tą pierwszą fazą, możesz wziąć głęboki oddech i przejść do następnego kroku.

Posprzątaj podłogi i ściany

Zacznij od odkurzenia ścian na sucho, ponieważ jest to najbezpieczniejszy sposób, aby ich nie poplamić. Jednak w zależności od rodzaju farby, do usunięcia kurzu można użyć wilgotnej szmatki. Koniecznie sprawdź to u producenta farby lub tapety. I oczywiście zawsze najpierw przetestuj małą, niewidoczną część ściany. Następnie możesz przejść na inne twarde powierzchnie. Upewnij się, że wyczyściłeś wszystkie półki, blaty i inne płaskie powierzchnie, zwracając szczególną uwagę na trudno dostępne miejsca. Następnie możesz przejść do zamiatania podłóg. Ponownie pamiętaj, aby nie przegapić żadnego miejsca i wyczyścić każdy kącik. Nie pomijaj szczegółów. Kiedy skończysz z tymi fragmentami pracy, może Ci się wydawać, że nie ma już nic więcej do wyczyszczenia. Jednak ludzie często przeoczają mniejsze przedmioty, które mimo to wymagają czyszczenia. Miejmy nadzieję, że nie masz zbyt wielu elementów dekoracyjnych, ponieważ musisz je wszystkie wyczyścić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top