Jak Wybrać Akcesoria Montażowe Do Suchej Zabudowy?

sucha zabudowa

Myśląc o akcesoriach montażowych, możemy nie zdawać sobie sprawy, jak ważną funkcję pełnią. Stanowią niewielki odsetek kosztów konstrukcji, ale zakup ich z niewiarygodnego źródła może wpłynąć niekorzystnie na eksploatację lub doprowadzić do braku odbioru robót ze strony inwestora. Jakie jest ich zadanie i na co zwrócić uwagę przy ich wyborze? Odpowiedzi znajdują się w poniższym artykule.

Jaką rolę odgrywają akcesoria montażowe do suchej zabudowy?

Po pierwsze, zapewniają odpowiednie przeniesienie sił na konstrukcję sufitu lub ścian. Za stabilność, czyli to, co jest uważane za spełnienie warunków użytkowych i przeciwpożarowych konstrukcji, odpowiedzialne są połączenia płyt g-k ze stelażem kotwienia w suficie i ścianie. Stąd też, wybierając akcesoria montażowe, należy zweryfikować nośność całego zestawu. Właściwy będzie ten, w którego specyfikacji technicznej lub instrukcji będzie informacja o maksymalnej sile, z jaką można działać na m2.

Po drugie, akcesoria montażowe wpływają na estetykę ścian i połączeń sufitowych. Przy wykańczaniu ścian należy pamiętać o narożnikach aluminiowych i listwach PCV, które zabezpieczają zakończenia płyt g-k. Dzięki tym elementom konstrukcja jest wzmocniona i bardziej chroniona przed pękaniem i szczerbieniem się rogów ścian. W celu wykonania połączeń między ścianą a sufitem zaleca się stosowanie gzymsów różnych kształtów, które pozwalają uzyskać dekoracyjne, ciekawe formy.

Jak wybrać odpowiednie akcesoria montażowe?

Przede wszystkim należy wybierać te akcesoria, które wykonane są z blachy o grubości minimum 1 mm. Takie są gwarancją wysokich parametrów nośności. Ponadto powinny być cechowane logiem producenta całego systemu suchej zabudowy. Dodatkowo na opakowaniu produktu musi znajdować się znak CE, który informuje, że spełnione są wymagania dyrektyw unijnych, poprzedzone analizami technicznymi i badaniami.

Właściwe akcesoria montażowe posiadają również odpowiednią wartość zabezpieczenia ocynku (275g/m2-naniesione sposobem ogniowym), która jest gwarancją długookresowej ochrony stali i prawidłowej pracy systemów podwieszeń. Istotne jest również, czy dostawca akcesoriów wykonuje je rzetelnie i nie miał w przeciągu ostatnich kilku lat żadnych reklamacji, oraz czy oferowane przez niego rozwiązania są innowacyjne. Jakość akcesoriów montażowych powinna mieć poświadczenie certyfikatów i kart technicznych.

Szukasz przydatnych rozwiązań i akcesoriów montażowych do suchej zabudowy? Wszelkie prace możesz zlecić profesjonalistom. Szukaj ich na stronie https://www.siniat.pl/pl-pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top