Asfalt w workach – jakie ma zastosowanie i zalety?

asfalt w workach

Drogi każdego dnia są intensywnie eksploatowane przez samochody osobowe i ciężarowe, co prowadzi do szybkiego niszczenia nawierzchni, Powstają dziury i pęknięcia, które nie tylko wpływają na komfort, ale przede wszystkim na bezpieczeństwo jazdy. Dlatego tak ważne jest to, by wszelkie uszkodzenia były jak najszybciej naprawione. Do tego potrzebne są odpowiednie materiały. Czy asfalt w workach to dobre rozwiązanie?

Co warto wiedzieć o asfalcie w workach?

Asfalt workowany jest specjalną mieszanką mineralno-bitumiczną, którą stosuje się na zimno. Dzięki temu można przy jej pomocy łatać dziury niezależnie od warunków pogodowych (w temperaturze w zakresie od -20°C do 60°C). Mieszanka została tak opracowana, by była gotowa do bezpośredniego użytku już po wyjęciu z opakowania. Jej zastosowanie nie wymaga wykorzystania żadnego specjalistycznego sprzętu. Stosowanie asfaltu w workach ma mnóstwo zalet. Nie tylko pozwala na szybką naprawę uszkodzeń nawierzchni w każdych warunkach, ale również ze względu na krótki czas trwania nie powoduje przerw w ruchu drogowym.

Zastosowanie asfaltu w workach

Mieszanki asfaltowe na zimno sprzedawane w workach to dobre i bardzo wygodne rozwiązanie, pozwalające w prosty sposób pozbyć się powstałych na jezdni ubytków, poprawiając tym samym komfort i co najważniejsze bezpieczeństwo jazdy kierowców. Ze względu na brak konieczności wykorzystywania przy tym specjalistycznego sprzętu, naprawa uszkodzeń nawierzchni workowanym asfaltem przebiega szybko i sprawnie, nie wymaga zamykania dla ruchu naprawianego odcinka drogi.

Asfalt w workach można stosować nie tylko przy nawierzchniach jezdni, ale również przy naprawie chodników, parkingów czy budowie podjazdów.

W jaki sposób zastosować gotową masę asfaltową w worku? Wystarczy wysypać jej odpowiednią ilość na oczyszczoną dziurę, równomiernie rozprowadzić i mocno ubić — po tym masa asfaltowa jest natychmiast gotowa do użycia. Pojedyncza warstwa masy jest wystarczająca do dziur nie głębszych niż 2 cm. Przy bardziej rozległych uszkodzeniach dla pewności, że zostaną odpowiednio pokryte, należy zastosować kilka zagęszczanych warstw.

Dlaczego gotowe masy asfaltowe w workach to dobre rozwiązanie?

Asfalt workowany ma wiele zalet, nic więc dziwnego w tym, że jest to rozwiązanie stosowane bardzo często, tym bardziej że przy jego pomocy można usuwać ubytki niezależnie od warunków atmosferycznych. Ponadto wszelkie ubytki w ten sposób można usunąć bardzo szybko, bez konieczności wstrzymywania na długi czas ruchu drogowego. Odpowiednie zabezpieczenie worka z mieszanką jest gwarancją tego, że masę będzie można zastosować jeszcze wiele razy.

Asfalt w workach jest łatwy w zastosowaniu i pozwala na szybkie pozbycie się ubytków w jezdni. Jest on również wysoce odporny na starzenie się, a jego przyczepność do podłoża jest niemal doskonała.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top