Fotele obrotowe – najwyższy komfort i wygoda siedzenia

fotele obrotowe

Fotel obrotowy to nieodłączny element wyposażenia biura czy gabinetu. Doskonale sprawdza się jako miejsce do pracy przy komputerze, umożliwiając swobodne przemieszczanie się przy biurku i szybką zmianę pozycji siedzenia. Wśród szerokiego wyboru foteli obrotowych dostępnych na rynku, warto zwrócić uwagę na modele marki Akord.

Fotel obrotowy – niezbędny element wyposażenia każdego biura

Fotel obrotowy to idealny dodatek do każdego biura. Zapewnia wygodę i swobodę ruchu podczas siedzenia. Jego użytkownik może się obracać wokół własnej osi i przemieszczać się w dowolnym kierunku bez konieczności wstawania z miejsca. Taki fotel jest doskonałym wyborem dla osób pracujących przed komputerem, ponieważ zapewnia ergonomiczne podparcie dla kręgosłupa.

Czym się kierować przy wyborze obrotowego fotela?

Wybór odpowiedniego fotela obrotowego nie jest łatwym zadaniem. Na pewno powinien on mieć wysokość siedziska dopasowaną do wysokości osoby na nim siedzącej. To jest gwarancją komfortu jego użytkowania. Zakłada się, że dla osoby o wzroście 170 cm jest to minimum 45 cm. Ważne więc, aby fotel był wyposażony w regulację wysokości, co znacznie ułatwi właściwe jej dopasowanie do wzrostu osoby, która będzie na co dzień z niego korzystała. Istotnym aspektem podczas wyboru fotela obrotowego jest także możliwość regulacji kształtu oparcia. Dobrze, jeśli dodatkowo ma ono poduszkę podpierającą odcinek lędźwiowy kręgosłupa. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania osoba siadająca na fotelu zmuszona jest utrzymać prawidłową pozycję w trakcie siedzenia. Minimalizuje to ryzyko pojawienia się wad postawy i nadmiernego przeciążenia pleców. Dobrej jakości fotel obrotowy powinien być również wyposażony w podłokietniki, a także w regulowany zagłówek, Elementy te bowiem znacznie poprawiają komfort siedzenia.

Gdzie szukać dobrej jakości fotela obrotowego?

Sklepy stacjonarne i internetowe oferują szeroki wybór rozmaitych modeli foteli obrotowych. Różnią się one pomiędzy sobą nie tylko ceną, ale też kształtem i formą, a także materiałami, z jakich są one zrobione. Fotele obrotowe, jakie znaleźć można w sklepie internetowym Akord, cechują się ponadprzeciętną jakością wykonania oraz ergonomicznym kształtem, który zapewnia komfortowe i zdrowe siedzenie przez długi czas. Dzięki regulacji wysokości oraz kąta nachylenia oparcia, każdy użytkownik może swobodnie i wygodnie przemieszczać się przy biurku. To znacznie ułatwia codzienną pracę. Jeśli szukasz wygodnego fotela obrotowego, w sklepie Akord z pewnością znajdziesz model idealnie wpasowujący się w Twoje potrzeby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top