Toaleta przenośna – jakie wymagania musi spełniać?

toaleta przenosna jakie wymagania musi spelniac

Przenośna toaleta to urządzenie niezwykle uniwersalne, gotowe do zastosowania na placach budowy, miejscach organizacji imprez masowych czy prywatnych działkach. Osoby odpowiedzialne za zapewnienie właściwych warunków sanitarnych na danym terenie muszą mieć na uwadze obowiązujące przepisy. Dlatego dzisiaj opowiemy o kwestiach technicznych, jakie musi uwzględniać każda toaleta mobilna.

Toalety przenośne Łódź – wymogi prawne

Nowoczesne toalety przenośne podlegają pod rozmaite rozporządzenia regulujące ich specyfikację techniczną, sposób montażu, metodę opróżniania zbiornika z nieczystościami czy liczbę toalet do obsługi danego wydarzenia. Większość producentów toalet mobilnych uwzględnia te wymogi w swoich planach projektowych. Dopuszczenie danego urządzenia do rynkowego obrotu samo w sobie jest potwierdzeniem spełnienia przez producentów wymogów formalnych. Dotyczą one przeważnie integracji w projekcie wydajnego systemu wentylacji, obecności pojemnego zbiornika na nieczystości, odporności konstrukcji toalety na niekorzystne warunki atmosferyczne czy wyposażenia w bezpieczny i solidny zamek sterowany od wewnątrz.

Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych dla budowli dość szczegółowo określa minimalne wymiary toalety mobilnej. Wymiary kabiny muszą zapewniać odpowiedni poziom komfortu dla użytkownika, dlatego podjęto decyzję co do ich odgórnego ustalenia. Przestrzeń wolna pomiędzy muszlą klozetową a umywalką nie może być mniejsza niż prostokąt o rozmiarze 60 x 90 cm. Ustawodawca nie zapomniał przy tym o drzwiach toalety. Ich otwarcie musi następować na zewnątrz. Szerokość drzwi toalety przenośnej nie może być mniejsza niż 80 cm. Minimalną wysokość drzwi określono na 200 cm.

Poszczególne modele toalet przenośnych (np. urządzenia przeznaczone dla osób niepełnosprawnych) mogą napotkać dodatkowe wymagania. Należą do nich m.in. montaż podjazdu dla wózków inwalidzkich, implementacja  obustronnych poręczy czy budowa podłogi z antypoślizgową powłoką. Toalety dla niepełnosprawnych należy doposażyć o umywalkę o obniżonej wysokości, dostosowując ją do potrzeb osób poruszających się na wózkach.

Montaż toalety przenośnej należy przeprowadzić na stabilnym, równym gruncie. Osoba zarządzająca systemem sanitarnym odpowiada za właściwą instalację toalety, która musi opierać się silnym podmuchom wiatru. Warto przy tym pamiętać o obowiązkowym wyposażeniu wnętrza toalety – nie może w niej zabraknąć podajnika na mydło, deski sedesowej, umywalki, oraz dozownika papieru toaletowego.

Wynajem toalet przenośnych Warszawa

Ze względu na liczne wymogi formalne, wynajem toalet przenośnych Warszawa uznaje za najlepszą i najmniej uciążliwą metodę na zapewnienie odpowiedniego zaplecza sanitarnego. Nie tylko stołeczni przedsiębiorcy dostrzegają ogromne zalety oferty firm wynajmujących toalety przenośne Łódź także podąża za warszawskim przykładem – miejscowi wykonawcy prac budowlanych i organizatorzy imprez masowych przekładają wynajem toalet przenośnych nad zakupem nowych urządzeń.

Wynajem toalet przenośnych w Warszawie i Łodzi to specjalizacja firmy Śmieci.eu, realizującej zamówienia w dowolnym zakresie. Jeśli planujesz wynająć toalety przenośne do obsługi wydarzeń publicznych, odwiedź stronę https://smieci.eu/oferta/wynajem-toalet/warszawa/. Znajdziesz tam szczegółowe informacje na temat najbardziej kompleksowej usługi na rynku, gwarantującej krótkie terminy realizacji i konkurencyjne ceny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top