Skuteczny wybór żaluzji

wybór żaluzji

Trudny wybór żaluzji

Żaluzje są bardzo praktycznym rozwiązaniem dla ochrony pomieszczeń przed światłem słonecznym. Są proste w montażu i w użyciu, a przy tym nie wymagają tyle uwagi co firanki czy zasłony. Na rynku dostępny jest szeroki wybór żaluzji, a jednym z ich rodzajów są żaluzje poziome. Wśród nich też występują odmienne style czy fasony, dlatego i tu mogą pojawić się trudności jak dobrać poziome żaluzje. Nowoczesne wzornictwo, klasyczny układ, odpowiedni materiał – to wszystko musi być wzięte pod uwagę. Ten artykuł pomoże w podjęciu decyzji.

Żaluzje wybierane do okien

Przy wyborze żaluzji poziomych należy pamiętać o rodzaju okien, na których mają być montowane. Nie wszystkie żaluzje pasują do tych samych okien. Najbardziej uniwersalne są okna PCV – do nich będzie pasować większość wariantów. W przypadku okien drewnianych na ogół konieczne będzie zamocowanie podkładek dystansowych, niezbędnych ze względu na wąską listwę przyszybową. W starszych typach okien żaluzje poziome są najczęściej montowane wewnątrz ramy skrzynkowej. Do okien aluminiowych, które mają wąskie ramy, polecane są żaluzje Hit II lub żaluzje w systemie 25 milimetrów.

Żaluzje pasujące do wnętrza

Żaluzje poziome przeważnie wykonywane są z aluminium lub z drewna. To jakie wybrać zależy w dużej mierze od miejsca, w którym mają być zamontowane. Żaluzje aluminiowe pasują bardziej do minimalistycznych i nowoczesnych wnętrz. Zalecane są też w pomieszczeniach o zwiększonym poziomie wilgotności, na przykład w kuchni lub w łazience. Żaluzje drewniane natomiast komponują się doskonale z wnętrzami klasycznymi, o ciepłej estetyce i elegancji. Kierowane są zwłaszcza do osób ceniących spokój i komfort. Oczywiście przy wyborze żaluzji dobrze jest też brać pod uwagę ich komponowanie się z meblami.

Odpowiedni design żaluzji

Producenci oferują praktycznie nieograniczone kolorystycznie żaluzje. Nowoczesne rozwiązania powinny jednak zawsze iść w parze z charakterystyką wnętrza i tym najlepiej kierować się przy ich wyborze. Dobrze jest użyć wzornika kolorów, możliwa jest też pomoc pracownika, który podczas wizyty w domu doradzi jaki styl i kolor będzie odpowiedni. Czyszczenie i konserwacja żaluzji

Żaluzje poziome, jak każdy inny produkt, ulegają zabrudzeniom czy uszkodzeniom. Przy ich zakupie warto zwrócić uwagę czy ich konserwacja będzie prostsza lub trudniejsza. Żaluzje nowoczesne mają zdejmowane tkaniny, które można czyścić w pralce. Są też dostępne do nich specjalne szczotki ułatwiające ich czyszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top