Pomysł na moskitiery

moskitiery

W piękne, słoneczne dni, w które chcielibyśmy skupić się na odpoczynku po długim tygodniu pracy, nie wszystko musi okazać się idealne. Z pewnością nie raz leżakowanie przerwało brzęczenie nad uchem krwiożerczego owada lub rano obudziłeś się ze zmuszającymi do drapania śladami pogryzienia. Zmartwieniem wielu, którzy chcieliby w sposób nieprzerwany cieszyć się ciepłymi dniami, jest to, jaki jest skuteczny sposób na odstraszenie owadów? Czy jest coś, co pozwoli nie wpuścić ich do naszych mieszkań? W tym artykule przybliżymy jedne z najpopularniejszych metod używanych do pokrzyżowania planów moskitierom.

Moskitiera na drzwi

Wykorzystanie tego rozwiązania jest bardzo korzystne dla osób, których drzwi w domach letniskowych czy zwyczajnie w miejscach zamieszkania, posiadają wiele atrakcyjnych dla owadów szczelin. Pozwoli to również na zabezpieczenie mieszkania w czasie, gdy zostawiamy otwarte drzwi. Często nieświadomie podczas wietrzenia wpuszczamy do naszego lokum wiele z nich. Nawet gdy drzwi pozostają zamknięte, te zwabione zapachami potrafią przedostać się pod framugą. Bardzo trudnym jest więc zapewnienie sobie całkowitej wolności od irytujących małych owadów, jeśli nie zainwestujemy w moskitiera na drzwi. Pozwala ona w sposób bardzo efektywny ograniczyć niechcianych gości wewnątrz naszych domostw. Poprzez zastosowania odpowiednio wąskich szczelin tak, aby bez problemu dokonywać wietrzenia pomieszczenia, ale jednocześnie uniemożliwić przedostanie się owadom, możemy odczuć znaczną poprawę komfortu mieszkania. Jeśli więc często odczuwasz dyskomfort związany z obecnością owadów w Twoim domu, zdecydowanie powinieneś zainwestować w środki ochronne jak moskitiery. Jeśli problem nie ustanie, warto wyposażyć się w inne środki ochronne, jak na przykład spraye czy urządzenia emitujące zapachy odstraszające owady.

Moskitiera na okno

Choć moskitiera na okno może zostać zastosowana także w domkach jednorodzinnych czy letniskowych, to instalowanie moskitierów na okno jest najbardziej oczywistym wykorzystaniem tego typu ochrony przed owadami. Nawet na wyższych piętrach, problem przenikających do wnętrza mieszkań owadów jest bardzo irytujący. Niewątpliwie łatwiej jest jednak go rozwiązać na poziomie mieszkania, gdyż ilość otworów, przez które coś może się przedostać, jest ograniczona. Założenie moskitierów na okna powinno w całości wyeliminować problem, gdyż szczelne klatki schodowe rzadko kiedy przepuszczają duże ilości owadów zdolnych do uprzykrzania nam życia. Pod uwagę należy również brać położenie naszego bloku, gdyż mieszkając blisko miejsc, w których mnożą się komary, jesteśmy bardziej niż ktokolwiek narażeni na ich wizyty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top