Na czym polega cyklinowanie parkietu?

cyklinowanie-podlog-min

Drewniane podłogi to wiecznie modny i uniwersalny element aranżacji wnętrz.

Wprowadzają niesamowitą domową atmosferę do każdego wnętrza i sprawiają, że mieszkanie staje się bardziej przytulne i ciepłe. Trzeba jednak pamiętać o tym, że drewniana podłoga wymaga odpowiednich zabiegów, aby mogła służyć nam przez wiele lat. Na szczęście można to zrobić bez większego wysiłku poprzez cyklinowanie parkietu.

Czym jest cyklinowanie parkietu?

Cyklinowanie to popularna metoda renowacji powierzchni drewnianych (parkiety Warszawa). Polega na zdarciu zniszczonej warstwy drewna, wypełnieniu ubytków, wygładzeniu oraz lakierowaniu.

Etap 1: Zdarcie zniszczonej warstwy drewna. Proces ten ma na celu usunięcie wszystkich uszkodzeń i zabrudzeń przy pomocy specjalnej maszyny szlifującej. Dzięki temu zabiegowi możemy wyrównać parkiet poprzez usunięcie wszelkich rys i wgłębień.

Etap 2: Wypełnienie ubytków. Jeśli podłoga była zniszczona w znaczący sposób, konieczne jest wypełnienie ubytków substancją przygotowaną na bazie żywicy oraz pyłu powstałego podczas szlifowania.

Etap 3: Polerowanie. Na tym etapie następuje wygładzenie powierzchni poprzez polerowanie specjalną maszyną wolnoobrotową.

Etap 4: Lakierowanie. Na sam koniec wykonuje się lakierowanie parkietu celem utrwalenia efektu i zabezpieczenia drewna przed uszkodzeniami.

Kiedy należy wykonać cyklinowanie podłogi?

Nie każda podłoga nadaje się na przeprowadzenia cyklinowania. Głównym warunkiem, który musi spełnić podłoga jest grubość klepki. Każde cyklinowanie zmniejsza grubość podłogi o 1-2 milimetry. Warto zapytać specjalistę od cyklinowania podłóg o to czy nasza podłoga nadaje się do tego typu renowacji. Fachowiec bez problemu jest w stanie ocenić grubość naszych desek podłogowych i stwierdzić czy warto przeprowadzić cyklinowanie. Standardowo deski podłogowe mają około 2 centymetry grubości. W związku z tym możemy bez obaw przeprowadzić proces cyklinowania parkietu nawet 4-5 razy. Co więcej, cyklinowanie podłogi możemy zastosować do drewna w każdym wieku. Proces cyklinowania z powodzeniem stosuje się nie tylko na nowoczesnych podłogach ale i tych zabytkowych (np. w starych kamienicach).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top