Gdzie najkorzystniej złomować auto?

stacja-demontazu-min (1)

Samochód, który nie nadaje się do naprawy, bądź jego naprawa jest nieopłacalna, może zostać zezłomowany na stacji demontażu pojazdów.

Właściciel złomowanego pojazdu może otrzymać zwykle kwotę kilkuset złotych w zależności od wagi samochodu. Jak wybrać najlepszy punkt demontażu pojazdu, aby szybko i sprawnie pozbyć się zepsutego samochodu za gotówkę? Na co zwrócić uwagę, aby uniknąć nieuczciwej firmy i legalnie zezłomować swój pojazd? Na te oraz inne pytania odpowiemy w dalszej części artykułu.

Jak wybrać najlepszą stację demontażu pojazdów?

Wbrew pozorom właściwy wybór stacji demontażu pojazdów nie musi być wcale taki prosty. Na rynku praktycznie w każdej większej miejscowości działa nawet po kilka różnych punktów złomowania pojazdów. Nie wszystkie z nich mogą być jednak dla nas dobrym wyborem. Aby podjąć współpracę z godną zaufania firmą i uniknąć nieprzyjemnych sytuacji powinniśmy zwrócić uwagę na takie rzeczy jak:

– Czy firma działa legalnie – Powinniśmy sprawdzić czy dana firma jest zarejestrowana w CEIDG i czy posiada pozwolenie na zbierania odpadów. Firmy takie jak IMPRESJA (http://impresja.auto.pl/zlomowanie-pojazdow/) posiadają wszystkie niezbędne dokumenty potwierdzające legalność działania przedsiębiorstwa.

– Jak wygląda oferta firmy – Poszczególne stacje demontażu pojazdów mogą oferować swoim klientom różne warunki. Powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na sposób wyceny pojazdu, formę płatności, pomoc w transporcie itp.

– Lokalizacja – Czym dalej znajduje się punkt demontażu, z którego usług zamierzamy skorzystać, tym większe koszty poniesiemy za transport naszego pojazdu. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy wybrać pierwszy lepszy punkt demontażu tylko z tego powodu, że jest on najbliżej naszego miejsca zamieszkania.

Zaświadczenie o demontażu pojazdu

Zaświadczenie kasacyjne jest niezbędne do wyrejestrowania auta we właściwym urzędzie. Stacja demontażu pojazdów powinna od ręki wydać nam ten dokument abyśmy mogli legalnie przestać być właścicielem pojazdu i zostać zwolnieni z płacenia obowiązkowego ubezpieczenia OC.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top