Jak dbać o szybę samochodową?

szyba-samochodowa

Szyby samochodowe (szczególnie ta przednia) to niezwykle ważny element, który wpływa nie tylko na komfort jazdy ale i bezpieczeństwo.

Dlaczego powinniśmy zadbać o szybę samochodową?

Głównym powodem, dla którego powinniśmy regularnie czyścić i dbać o szyby w samochodzie jest zapewnienie przejrzystości i widoczności podczas jazdy. Ewentualne uszkodzenia, zarysowania czy pęknięcie na powierzchni szyby mogą wpływać na ocenę warunków panujących na drodze. W jaki sposób skutecznie zadbać o swoje szyby samochodowe?

Mycie szyb

Aby zapewnić odpowiednią przejrzystość szybom, trzeba je dokładnie umyć. Regularne mycie pozwala na zapobiegnięcie trwałego osadzania się zanieczyszczeń na powierzchni szyby. Dotyczy to w szczególności owadów i insektów, których usunięcie z szyby jest o wiele trudniejsze, szczególnie jeśli pozostawimy je przez dłuższy czas. Do utrzymania szyby w czystości niestety nie wystarczą wycieraczki samochodowe i płyn do spryskiwaczy. Powinniśmy od czasu do czasu przemyć szyby przy użyciu miękkiej szmatki oraz płyny. Ważne jest aby używać tylko i wyłącznie bezpiecznych i miękkich materiałów, takich jak mikrofibra. Szyby podatne są na zarysowania, w związku z czym możemy je uszkodzić poprzez nieuwagę. Ściereczka z mikrofibry do tego zadania sprawdzi się doskonale, ponieważ jest miękka, nie rysuje powierzchni oraz nie pozostawia smug. Z kolei jeśli chodzi o płyn do mycia szyb, powinniśmy wybrać ten, który nie zawiera amoniaku. Może on doprowadzić do uszkodzenia elementów wykonanych z tworzyw sztucznych (np. uszczelek szyb).

Warto pamiętać również o tym, aby czyścić swoje szyby zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz pojazdu.

Wycieraczki samochodowe

Zużyte wycieraczki samochodowe mogą doprowadzić do powstania zarysowań na szybie. Ważne jest, aby regularnie kontrolować kondycję naszych wycieraczek samochodowych. W zimie musimy pamiętać również o tym, aby używać wycieraczek przed ich całkowitym odmrożeniu. Pozostające na piórach wycieraczek drobinki lodu mogą zarysować szybę.

Co jeśli nasza szyba została uszkodzona?

Uszkodzoną szybę możemy naprawić bądź wymienić w serwisie szyb samochodowych www.SzybySamochodowe.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top