Jak rozwijać zamiłowanie do sportu u dzieci?

sport-img

W dobie wszechobecnej i łatwo dostępnej rozrywki, ciężko przekonać nasze dziecko do podjęcia jakiejkolwiek aktywności fizycznej. Komputer, tablet czy smartfon jest często ogromną pokusą, która skutecznie wciąga najmłodszych na długie godziny przed ekran.

Niestety ma to bardzo wiele negatywnych skutków i jeśli nie rozwiniemy zamiłowania do sportu u dzieci we wczesnych latach dorastania, z dużym prawdopodobieństwem nie uda się nam tego zrobić również i w przyszłości.

Jak nakłonić dziecko do podjęcia regularnej aktywności fizycznej?

Przede wszystkim musimy zrobić to możliwie jak najwcześniej. Im szybciej tym lepiej. Dziecko od małego powinno angażować się w różnego rodzaju zajęcia sportowe, które korzystnie wpłyną na jego zdrowie. Jako rodzice powinniśmy pytać nasze dzieci co lubią robić i starać się im to ułatwiać. Idealnie jeśli możemy łączyć sport z zabawą. Wówczas z dużym prawdopodobieństwem nasze dziecko polubi daną aktywność i będzie w niej chętnie uczestniczyło.

Zajęcia pod okiem specjalistów

Wiele siłowni prowadzi zajęcia dla najmłodszych (dzieci w wieku 4-7 lat). Są to najczęściej zajęcia ogólnorozwojowe, których celem jest kształtowanie odpowiedniej postury, wzmocnienie ciała oraz motoryki. Praca nad poprawą sprawności, koncentracji i koordynacji ruchowej z pewnością zaprocentuje w przyszłych latach. Doskonałym przykładem tego typu zajęć pod okiem profesjonalnego trenera jest KIDS SPORT, o którym przeczytamy więcej w tym artykule https://goscinna.com/kids-sport-4-5-lat-6-7-lat/.

Trening dla dzieci – o czym należy pamiętać?

Jakikolwiek trening angażujący układ mięśniowy powinien być poprzedzony odpowiednią rozgrzewką. Trzeba również pamiętać o tym, aby dobierać ćwiczenia dostosowane do rozwoju fizycznego danej osoby. Podczas wykonywania ćwiczeń szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na poprawną technikę. Wśród kilkuletnich dzieci nie powinno stosować się obciążenia. Do treningu w zupełności wystarczą takie przyrządy jak gumy, piłki lekarskie czy woreczki z piaskiem. Bardzo istotne jest również monitorowanie efektów i wyznaczanie kolejnych celów. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top