Części używane czy nowe do samochodu?

uzywane-czesci

Zastanawiasz się nad wyborem między nowymi a używanymi częściami samochodowymi? Nie wiesz w jaki sposób znaleźć wysokiej jakości części pochodzące z rynku wtórnego? Koniecznie przeczytaj niniejszy artykuł do końca.

Serwis samochodu wiąże się zwykle z licznymi wydatkami. Szczególnie kiedy mamy do czynienia z samochodem kilku bądź kilkunastoletnim. Aby ograniczyć koszty naprawy, wielu posiadaczy pojazdów decyduje się na wybór części używanych bądź zamiennych. Jest to dobry pomysł ale pod warunkiem, że zakupione części pochodzą ze sprawdzonych źródeł. Wówczas mogą być one doskonałą alternatywą dla nowych, drogich i często trudnodostępnych części samochodowych.

Gdzie kupować używane części do samochodu?

Osoby, które na własną rękę poszukują używanych części samochodowych, zwykle odwiedzają różne stacje demontażu pojazdów bądź przeglądają serwisy ogłoszeniowe. Niestety mało kto zdaje sobie sprawę, że można trafić na bardzo wyeksploatowane podzespoły bądź w skrajnych przypadkach takie, które pochodzą z kradzieży. Co zrobić aby uniknąć takiej nieprzyjemnej sytuacji? Przede wszystkim korzystać tylko i wyłącznie ze sprawdzonych firm zajmujących się demontażem samochodów (takich jak Impresja Auto, której ofertę można znaleźć na stronie www.impresja.auto.pl). Godna zaufania firma oferująca używane części samochodowe to taka, która udziela gwarancji na każdą część oraz wystawia dowód zakupu (paragon lub fakturę VAT). Dzięki temu mamy potwierdzenie zakupu oraz bezpieczeństwo, że w przypadku problemów technicznych z zakupionym elementem, zostanie on wymieniony na nowy.

Czy warto kupować używane części przez Internet?

Tak. Pod warunkiem, że pochodzą ze sprawdzonego źródła, o czym pisaliśmy wcześniej. Wiele nowoczesnych stacji demontażu pojazdów oferuje sprzedaż wysyłkową. Dzięki temu nie musimy pokonywać wielu kilometrów celem zakupu potrzebnych nam części. Zakupy zrealizujemy bez wychodzenia z domu, odbierając przesyłkę nadaną za pośrednictwem firmy kurierskiej. Inaczej sytuacja wygląda w przypadku kupowania części samochodowych za pośrednictwem stron ogłoszeniowych czy portali aukcyjnych często od osób prywatnych. Wówczas zwykle nie mamy żadnej gwarancji co do legalnego pochodzenia części oraz ich stanu faktycznego. Warto zatem omijać takie miejsca i korzystać tylko i wyłącznie z oferty sprawdzonych i rzetelnych podmiotów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top