Panele na ściany i sufity, czyli trend, który przyszedł do nas z biurowców

panele na sciany i sufity

Panele na ściany i sufity potrafią odświeżyć każde pomieszczenie. Bez względu na to, czy to będzie sypialnia, czy salon, a nawet łazienka przy odpowiednim dobraniu materiału, z jakiego są zrobione. Może się wydawać, że to rozwiązanie typowe dla wielkomiejskich mieszkań, biurowców, czy sklepów wielko powierzchniowych. Owszem, zdaje się, że tam są najczęściej stosowane. Niemniej znajdują również zastosowanie w budynkach mieszkalnych, szczególnie tam, gdzie ich właściciele nie boją się podejmować ciekawych aranżacyjnie wyzwań. Właściwie wszędzie, gdzie próbuje się coś zmienić w dekoracji wnętrz, panele te przychodzą z gotowymi rozwiązaniami. Są lekkie, estetyczne oraz łatwe w montażu.

Panele na ściany i sufity przeciwieństwem boazerii

Prawdę mówiąc panele na ściany i sufity mogą niektórym osobom kojarzyć się z archaiczną boazerią, która w latach 80-tych i 90-tych dominowała w wystroju polskich wnętrz. Dzisiaj na szczęście jest to już za nami. I te rozwiązania, które braliśmy wtedy z zachodu, odeszły w niepamięć. Zatem wszystko to, co kojarzy nam się z zabieraniem przestrzeni, osadzaniem kurzu między ścianą, a sklejkami – to już przeszłość. Dzisiaj czas na nowoczesne rozwiązania, które nie tylko uatrakcyjniają nasze pomieszczenia, to jeszcze przy tym są niezwykle estetyczne, dekoracyjne i posiadają wiele innych, niemniej ważnych zalet.

Panele na ściany i sufity w nowoczesnych biurowcach

Jedno jednak trzeba podkreślić – moda na panele na ściany i sufity nie przyszła do nas ot tak, bezproblemowo. Wszystko zaczęło się od nowoczesnych biurowców, w których wykorzystano tego typu rozwiązania. Stali za tym rzecz jasna architekci wnętrz, którzy doskonale wiedzieli, jak można współcześnie zagospodarować ściany i sufity tak, by były one eleganckie, przyciągały wzrok, a jednocześnie nie sprawiały, że będziemy się czuli nimi przytłoczeni. W związku z tym, że za tego typu wystrój mogą odpowiadać rozmaite materiały, z których zrobione są panele, paleta możliwości jest naprawdę ogromna. W każdym razie dopiero bezpośredni kontakt i możliwość zobaczenia na własne oczy, jak wyglądają zamontowane panele, umożliwiły zaadoptowanie tych pomysłów w mieszkaniach.

Wystrój naszych pomieszczeń

Owszem, nie można dzisiaj powiedzieć, że panele ścienne i sufitowe, to powszechne rozwiązania. Być może jest w tym coś z prawdy, ze częściej spotkamy się z nimi w większych miastach, gdzie panuje nieco większa otwartość na wszelkiego rodzaju nowości. Niemniej jest to trend, który zdobywa coraz większą rzeszę fanów, jeżeli tak można rzec. I to nawet nie dlatego, że można sobie panelami wyłożyć wszystkie ściany i sufity. Przeciwnie. Ze względu na ich dekoracyjny charakter, wystarczy, że pojawią się gdzieniegdzie, odpowiednio podkreślając wystrój naszych pomieszczeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top