Idealny kajak – cena, marka, zastosowanie. Gdzie go kupić?

kajak-2-osobowy

Zakładam, że skoro czytasz ten tekst, to niejeden spływ kajakowy masz już za sobą. Łodzie z wypożyczalni przestały spełniać Twoje oczekiwania i chcesz czegoś lepszego, skrojonego na miarę swoich potrzeb. Mam nadzieję, że poniższe akapity pomogą Ci dokonać słusznego wyboru. Chcę Ci również pokazać, że jeżeli chodzi o solidny kajak cena nie musi zwalać z nóg.

Zastosowanie

W jaki sposób zamierzasz używać kajaka: podczas samotnych wypraw? Czy może ma on służyć spontanicznym wypadom ze znajomymi? Zastanawiasz się pewnie, czemu mają służyć te pytania, jednak odpowiedzi na nie stanowią pierwszy krok w wyborze idealnej łodzi. Na rynku dostępnych jest wiele kajaków pojedynczych, podwójnych, a nawet rodzinnych (ze specjalnie wydzieloną strefą na siedzisko dla dziecka). Możesz również znaleźć kajaki zaprojektowane z myślą o najmłodszych. Twoje dziecko marzy o swojej własnej łodzi? Nic trudnego: zapoznaj się ze specyfikacją modelu “Solo” marki Pelican. W tym przypadku poczyniona inwestycja z pewnością zwróci się w przyszłości. Jeżeli chodzi o ten kajak cena jest naprawdę korzystna – kosztuje mniej niż popularne konsole, a przyczynia się do długotrwałego rozwoju fizycznego młodego człowieka.

Polecane marki – cena

Jak już wyżej wspomniano, kanadyjska marka Pelican posiada w swojej ofercie bardzo ciekawe kajaki. Nie trzeba jednak szukać daleko, aby przekonać się, że Polacy również potrafią wyprodukować solidne, trwałe, porządne łodzie. Aquarius, który posiada swoją siedzibę na Pomorzu, może poszczycić się doskonałą ofertą kajaków, z której coraz liczniej korzystają nie tylko wypożyczalnie, ale również klienci indywidualni. Model “Rio” zaprasza na swój pokład rodziców z dzieckiem, “Traper” świetnie sprawdzi się na polskich rzekach, a “Sea Motion” spełni oczekiwania każdego profesjonalnego kajakarza. Jeżeli chodzi o ostatni wymieniony kajak cena może wydawać się nieco odstraszająca, jednak zapewniam, że jest to łódź przeznaczona do zadań specjalnych, którym żadna inna tańsza łódź nie sprosta w tak finezyjny, godny podziwu sposób.

Doskonały kajak – cena

Jak do tej pory nie padły tutaj żadne liczby, nadróbmy więc te zaległości. Posłużę się w tym celu sklepem internetowym gokajak.com, który w mojej ocenie prezentuje najkorzystniejszą ofertę. Wspomniany powyżej dziecięcy pakiet “Solo” (w skład którego wchodzi nie tylko kajak, ale także doskonałej jakości kamizelka ratunkowa Aquarius oraz wiosło) to koszt ok. 800zł. “Rio” – od 2500 do 2900 (zależnie od tego, czy wybierzesz pakiet czy samą łódź); “Traper” – 2800; “Sea Motion” – 6900. Biorąc pod uwagę fakt, że jest to jednorazowy wydatek, który będzie stanowił źródło nieustającej przyjemności przez kilka (ba! nawet kilkanaście) sezonów, uważam, że warto przemyśleć swój zakup i nie oszczędzać nadmiernie. Wpisując w wyszukiwarkę “kajak cena” nie sugeruj się najniższą kwotą: wybierz taką łódź, której specyfikacja najbardziej pasuje do Twoich wymagań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top