Jak dbać o drewnianą posadzkę?

drewniana-posadzka

Drewniana podłoga jest stale narażona na różnego rodzaju mechaniczne uszkodzenia, zabrudzenia, czy rysy. Drewniana podłoga, potrzebuje więcej naszej uwagi. Jeśli chcemy, by przez lata wyglądała świetnie, musimy odpowiednio o nią dbać i ją pielęgnować. Nie jest to jednak trudne! W dzisiejszym artykule przedstawimy Wam kilka sposobów, by Wasza drewniana posadzka wyglądała jakby dopiero co została położona! Zapraszamy do artykułu.

Drewniana podłoga jest stale narażona na różnego rodzaju mechaniczne uszkodzenia, zabrudzenia, czy rysy. Drewniana podłoga, potrzebuje więcej naszej uwagi. Jeśli chcemy, by przez lata wyglądała świetnie, musimy odpowiednio o nią dbać i ją pielęgnować. Nie jest to jednak trudne! W dzisiejszym artykule przedstawimy Wam kilka sposobów, by Wasza drewniana posadzka wyglądała jakby dopiero co została położona!

Na samym początku zaleca się, by drewnianą podłogę zabezpieczyć, poprzez lakierowanie bądź olejowanie. Tworzy to warstwę ochronną na drewnie, dzięki czemu będzie ona bardziej odporna na różnego rodzaju uszkodzenia, czy zadrapania. Zabieg ten warto co jakiś czas powtarzać.

Zaleca się, aby drewnianą podłogę myć przeznaczonym do tego płynem do mycia. Nie może być on zbyt silny. Jeśli będziemy podłogę mocno szorować i używać detergentów zupełnie do tego nie przeznaczonych, podłoga szybko się zniszczy i straci kolor. Dodatkowo nie powinno się używać nadmiaru wody podczas mycia, ponieważ to również jest szkodliwe dla drewna.

Z kolei użycie odpowiedniego kleju do podłóg zapewnia nam długi żywot podłogi. To samo dotyczy dobrania odpowiedniego preparatu gruntującego. Niestety wielu niedoświadczonych fachowców ignoruje ten fakt, co prędzej czy później przysparza problemów użytkownikom.

A jak bawić podłogi? Barwienie podłóg drewnianych to modny zabieg, który całkowicie zmienia charakter wnętrza. Podłogi drewniane można lekko wybielić, przyciemnić lub nadać im dowolny kolor wybrany z karty kolorów. Możemy użyć bejcy, lakieru, wosku lub oleju. Warunkiem jest uprzednie wyszlifowanie drewna.

Czego warto unikać:

– chodzenia na wysokich obcasach na drewnianej posadzce
– szorowania po podłodze meblami (warto zabezpieczyć nóżki krzesła czy biurka)
– unikajmy wnoszenia piasku z butów – może to rysować podłogę

Jeśli chcecie odnowić Waszą zniszczoną podłogę zadzwońcie do nas. Cyklinowanie parkietu to jedna z naszych podstawowych usług.

W naszym sklepie znajdziecie potrzebne produkty do konserwacji i pielęgnacji podłogi. Mamy duży wybór lakierów, olejów, wosków, czy wypełniaczy. Jeśli nie jesteście pewni, który najlepiej sprawdzi się do waszej posadzki, skontaktujcie się z nami, a odpowiemy na wszystkie nurtujące Was pytania!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top